| anonim_4396 a întrebat:

Eu si prietena mea suntem amandoi virgini, 21 respectiv 19 ani. Am auzit ca la primul contact sexual, la o fata, prin ruperea himenului se creaza o rana, care trebuie lasata cateva zile sa se vindece. Ma intrebam daca dupa prima partida de dragoste, mai pot urma si altele, eventual la cateva minute, ore. E posibil? e dureros pentru ea? Dar pentru mine?

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Iti spun din proprie experienta.
Pentru tine nu va fi dureros, cel mult o senzatie de usturile trecatoare.Pentru ea e posibil sa fie o durere mai mica sau mai mare, depinde de organismul ei dar mai ales de tine.Cand veti face asta ai foarte multa rabdare cu ea si iubeste-o mult si fa-o sa nu se gandeasca la acel moment cand se va rupe himenul.Nu este o tragedie, sunt fata si stiu asta. E posibil nici sa nu ii curga sange daca are himenul elastic.
E posibil ca dupa prima partida sa mai urmeze si altele, dar lasati macar 1-2 zile sa se acomodeze ea.Cateva zile va avea o stare un pic diferita ca pana atunci dar ii va trece.Cat despre rana...este ceva infim daca stii sa te porti cu ea gingas.Nu va speriati, nu a murit nimeni din astawinking

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Nu ramane nici o rana. Doar nu crezi ca ramane o rana care sangereaza o saptamana incontinuu.
La unele fete, sangerea este mai abudenta din cauza ca s-a rupt vreun vas de sange, sau nu a facut baiatul cu grija.
Dar in general se poate continua la putin timp dupa primul contact sexual. Nu stiu insa, daca ea o sa aiba chef laughing

| Corina a răspuns:

Da, asa ar fi normal, sa faceti o pauza dupa primul contact. Dar nu-i o regula generala, deoarece, la fete, himenul este de mai multe tipuri. In functie de cat este ea de norocoasa (adica daca are himen elastic), atunci nu va simti nici durere prea mare sau poate chiar deloc si probabil veti putea relua partida. Iti recomand mai jos un site pentru a te documenta mai bine in acest sens.
http://www.sexpert.ro/......himen.html
Sa fii iubit!

| nyko06 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faci o pauza de cateva zile asa cum a spus si catty89 si in acea perioada sa ai grija de ea sa-i fi alaturi.

| coddy24 a răspuns:

Pai pentru tine nu ar trebui sa fie asa dureros doar esti baiat big grin de ea e mai rau, curge mult sange, dureri etc
Pot urma si altele dar mai bine dupa o ora nu dupa 1 min laughing crede`ma nu ai sa reusesti nici tuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai depinde cand o vei face prima oara si ii vei rupe himenul o sa simti o anumita usturime... dar nu intotdeauna se intampla astawinking. bafta si spor la treaba