| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna dezvirginare? contact sexual, penetrare sau ruperea himenului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ieri OB-ul, azi dezvirginare.
ai obsesie pentru astfel de intrebari?
dezvirginarea e ruperea himenului.
penetrarea poate produce ruperea himenului daca nu o face o furnica.
de asemenea ruperea himenului se poate produce si de alte maniere.

| untu a răspuns:

De ce mai pui intrebari pe aici? Tu nu stii ca exista dictionare? Exemplu: www.wikipedia.org

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ruperea himenului happy Dupa ce se rupe, nu mai esti virgina.

| Moƒo a răspuns:

Bro.
Tot tacamul ca sa fiu sincer. Momentul oportun e bine sa il faci cu baiatul perfect la timpul perfect. Evident nu exista baieti perfecti dar sa zicem.

| euu33 a răspuns:

Mama cati dezinformati pe aici (sa nu le zic altfel laughing ) Daca iti rupi himenul nu inseamna neaparat ca nu mai esti virgina. Cand o femeie intretine relatii sexuale nu mai e virgina. Daca femeia este heterosexuala, se dezvirgineaza dupa penetrare. Daca este lesbiana, se dezvirgineaza dupa ce face sex cu fata (nu stau acum sa explic cum, cautati pe pornhub laughing ). Himenul se poate rupe si cand te masturbezi sau faci sport, asta nu inseamna ca nu mai esti virgina. In plus, poti si sa faci sex, dar sa nu ti se rupa himenul.