| KastorRO a întrebat:

Eu si prietena mea suntem impreuna de 3-4 luni si ea e cam timida cand vine vorba de saruturi, imbratisari, etc. Si e si programa cam ciudata ca intram la 12:00 si iesim la 18:00.Si eu ma gandeam sa iesim sambata sau duminica prin oras ...mergem pe bulevard si ma gandeam sa incerc sa o sarut sau sa ii zic macar ca vreau sa o sarut, daca ma ajutati cu niste sfaturi despre cum sa incep dau funda garantat.

Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

Hey KastorRO,
Deja parca ii simt frustrarea prietenei tale. Inafara de momentele in care tu te gandesti cum sa o faci sa mergeti la urmatorul nivel al relatiei si incercarile tale de a face ce ai vrea tu, cred ca toate astea o fac si mai inchisa. Cunosc tipul de fata (eu am fost una de genul asta happy ).
Oh, trebuie sa ai multa rabdare, sa renunti sa vrei atat de mult sa o saruti si sa accepti ce iti ofera ea. Cand va intalniti, nu ii lua mana in mana ta, nu ii intinde mana ca ea sa-ti dea mana tie happy intinde-i doar un deget si zambeste-i si apune-i "mergem?". Si mergeti tinangu-va de 1 (un) singur deget. Fii relaxat si zambeste. Pentru simplu fapt ca e prietena ta si e langa tine, asa timida cum e ea, ai un motiv intemeiat sa zambesti.
E expresia aia "daca ii intinzi o mana, te apuca de tot bratul, daca ii intinzi bratul, te cuprinde pana la umar" laughing ideea e sa o lasi pe ea sa vrea din ce in ce mai mult de la tine, tu nu trebuie decat sa o faci sa se simta bine in prezenta ta (chiar daca nu va atingeti nici macar cu un deget) si sa o faci sa te caute ea (cu privirea, cu mana; in momentul in care te va prinde ea de mana, te va cauta ea, va avea ea initiativa, sa stii ca esti pe drumul cel bun si veti putea impreuna sa mergeti mai departe).
Lasa-o, pana mai creste, pana mai capata incredere atat in ea cat si in tine, sa aiba ea initiativa. Tu vin-o doar cu zambetul si cuvintele frumoase, cu temele interesante de dicutii, cu momentele intense (pana in momentul in care stii ca ar putea sa se intample ceva dar sa te opresti si sa o faci pe ea sa-si doreasca mai mult...se mai numeste in alte cuvinte si "a tachina", dar tu fa-o ntr-un mod mai multe, mai tandru, mai prietenos).
^_^ tine-ne la curent cu ce ai facut si cum crezi ca ai sa faci data viitoare.
Dia

4 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Faptele de genu se fac atunci cand simti ca este momentul si vei fi pus in fata faptului implinit.
Ai putea cand iesiti afara sa va plimbati prin parc,la un moment dat sa o iei de mana,sa ii zambeti facand-o sa simta ca totul este bine si fie stati pe o banca discutati si o saruti direct, fie ii atragi atentia cu ceva si o surpinzi cu un sarut sauuu te uiti in ochii ei, ii spui ceva frumos si ii oferi primul sarut.Baftawinking

| ederaionela a răspuns:

Buna.deci mergeti sa va plimbati pur si simplu va opriti undeva si te apropii de ea o tii de mana si incerci sa o saruti baftawinking

| JokerV a răspuns:

Macar te-ai sarutat cu ea vreo data? incearca sa fi romantic nu-s...

| IncompleteLullaby a răspuns:

Probabil tipa respectiva nu are incredere in ea. m-am confruntat si eu cu asemenea probleme. daca sunteti impreuna de 4 luni si nu V-ati sarutat niciodata. e putin cam complicat insa ai putea sta cu ea de vorba... nu trebuie sa apelezi la faze gen " gata acum fara sa stie o sarut nu are cum sa imi scape" ar fi nedrept fata de ea. si in plus s-ar putea sa nu te alegi nici cu sarut si sa ramai si fara prietena. incearca sa vorbesti cu ea sa ii spui ca deja a trecut atata timp si sa o faci sa aiba putina incredere in ea. primul pas e cel mai greu dupa aceea totul o sa fie ok. happy