| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. eu stau la Brasov. si acum 3 luni am mers acasa la o prietena la o petrecere, si am cunoscut un baiat care s-a bagat in vorba cu mine ne-am simtit foarte bine.dar apoi X a incercat sa ma sarute.dar eu nu m-am lasat din prima si apoi am mers acasa. si am vorbit prin mesaje cam tot timpul pana acum. si am iesit prima data am fost putin timidalaughing si ne-am sarutat si apoi mi-a zis ca nu suntem impreuna dar tot a inceput sa se bage in seama cu mine sa afle cat mai multe despre mine..si am iesit si la adoua intalnire si iarasi ne-am sarutat.el ii din Brasov dar sta in alt oras.si vine destul de des aici.la parintii lui. dar eu ma simt foarte prost ca nu suntem impreuna dar tot vrea sa iesim si vorbim foarte mult timp. poate din cauza ca suntem departe unul de celalalt si ne vedem cam rar. si eu de cateva zile am fost indiferenta fata de el.ca el stie ca il plac si am zis sa nu mai vorbesc asa mult. incerc sa il uit. am 17 ani si ii mai mare decat mine cu 3 ani. Oare ce tot vrea? tin foarte mult la el. si acum cateva zile am fost iarasi la o petrecere si un prieten de foarte mult timp care imi este super drag a venit si el si am baut putin si am inceput sa-l sarut pe Y si lui acum ii place de mine are 18 ani. eu inca nu simt nimic dar imi este drag si ii dragut. Credeti ca ar trebui sa il uit pe x si sa ii dau o sansa lui y?

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Cred mai degraba ca trebuie sa vezi ce vrei tu defapt.si sa ti limpezesti un pic.Creierasii.Esti total confuza.si daca mai apare si "Super Z" Cu siguranta cazi intr o totala Ceata! Asa ca incearca sa ti gasesti echilibrul si apoi decide te Singura fara sa mai ceri. Sfaturi!
Succes!

Ps:Scuza ma daca te am jignit dar asta a fost parerea mea!

| Azµre a răspuns:

Alege-l pe primul.

| Cristiann25 a răspuns:

Am si eu o intrebare:te saruti cu fiecare baiat care vrea asta? Mai ziceti apoi ca au baietii o parere despre voi "FETELOR" (nu ma refer la toate fetele ci doar la acelea care fac lucruri de genu).X cel mai probabil te place dar nu cred ca ii plac relatiile la distanta si nici nu cred ca vrea sa aiba obligatii! Da-i o sansa lui Y daca sunteti din acelasi oras si lasa altii, fii doar cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Stai cu primul.
Te pup!

| Alexaaxc a răspuns:

Ai 17 ani dar tot poate sa iti ia unu ochii si sa faca ce vrea din tine? E ok sa te intalnetsi cu angryma simt prost, n-au si baiaetii astia un nume?) dar daca te saruta inseamna ca el crede ca poate face ce vrea din tine. Ai fost o prada usoara care de fiecare data cand vrea el il urmeaza si face exact ce spune. Wrong! Cu Y...ce sansa sa ii dai daca nu esti sigura ca tu simti ceva pentru el? Nu iti spune ca sentimentele or sa apara in timp, poti s apierzi o prietenie pe baza unei relatii esuate si el nu merita daca zici ca e un prieten asa drag. Deci nu-l mai lasa pe primul` sa te prosteasca si pe al doilea..ai grija sa nu te joci cu ce simte el. Norocul tau ca la Z se termina alfabetul. Daca X are 20 de ani nu inseamna ca trebuie sa il lasi sa faca ce vrea, pana la urma daca iti place de el tu vei fi cea care va suferi. Deci sper ca nu te-a deranjat stilul meu direct, dar si cei care au raspuns inaintea mea ti-au spus acelasi lucru.

| rikkimady16 a răspuns:

Complicat! stai 10 minute si fa-ti ordine in ganduri. cantareste sentimentele tale pentru x cu cele pentru y. tu esti singura care stie ce vrea. noi nu putem sa te ajutam decat dandu-ti cateva sfaturi, dar tu esti cea care hotaraste cce o sa faca. daca ii placi pe amandoi atunci incearca sa te indepartezi de ambii si vezi de cine iti este dor in prima instanta si pe acela ar trebui sa il alegi, zic eu. si eu am fost in situatia ta, dar la mine s-a rezolvat mai usor lasandu-i pe amandoi in pacelaughing si mi-a trecut. dupa cum povestesti tu mie mi se pare ca nu prea il placi pe niciunul dintre ei, e doar asa, atractie. asteapta ceva timp si vezi daca sentimentele tale se amplifica pentru vreunul dintre eihappy. sper ca ai inteles, ceau:*happy