| Iubibila01 a întrebat:

Eu si prietenul meu am fost impreuna aproape un an jumate. Am avut o relatie superba cat a durat. De la un timp am simtit ca nu mai merge relatia, si ca nu mai simt multe pentru el. Am inceput sa fiu mai rece, sa se obisnuiasca cu ideea. Oricum practic, drumurile noastre in viata se cam despart (eu o sa plec la facultate de la toamna, destul de departe, iar el nu).

Cand m-am despartit de el a inceput sa planga, a plans si a doua zi si m-a rugat macar in vara aceasta sa mai stau cu el (pana voi pleca). Vrea sa ne mai vedem. Eu ce pot face? Sa ma mai intalnesc cu el? O sa-i faca rau sau bine? Sa ma mai culc cu el?

Mie nu imi pare rau dupa relatie, practic noi 2 nu avem multe in comun, si nu prea il mai iubesc, dar as vrea sa-l fac sa nu mai sufere pentru ca e baiat bun si merita tot respectul. Ce pot face? Cum sa procedez sa fie mai bine pentru el? A spus ca nu poate trai fara mine.

4 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Eu nu inteleg de ce puneti pret mai mare pe scoala decat pe relatie. Daca te iubeste poate sa te viziteze odata pe luna. Oricum problema o sa fie la el, cat de mult poate rabda. Si o sa mai fie o problema numita tentatie. Daca va acceptati asa cum sunteti, nu va exista tentatie. (mereu exista un partener mai bun decat fostul)

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eu zic ca daca mai stati impreuna pana pleci tu (lucru pe care il faci doar de dragul lui) o sa fie mult mai dureroasa despartirea. Ca va despartiti in toamna sau acum, baiatul oricum va suferi. Nu are rost sa continui ceva ce sti ca nu va merge.

| sofisis a răspuns:

Cel mai bine pentru el este sa ramai la decizia luata. Ii creezi confuzie in cap daca zici ba si dupa te intorci si te culci iar cu el. Spune-i ca nu mai poti si pace.

| cristimihailov a răspuns:

Daca tot tii neaparat sa ii faci un bine, fa-l sa te urasca.

In felul asta te va uita mai usor.