| alina_4026 a întrebat:

Eu sint o persoana sincera, mereu am urit persoanele care mint.Desigur mai spun si eu cite o minciuna din cind in cind numai cind este nevoie dar nu la fiecare 5 minute.Insa prietenul meu mereu i-a placut sa fie in centrul atentie si spune minciuni dupa minciuni, eu stiu ca el minte, pe toti prietenii lui cind este cu mine ii numaste cu niste cuvinte foarteeeee urite.Eu i-am zis ca nu-i place si sa nu fie fatarnic insa nici o schimbare iarasi spune minciuni.Ma gindesc ca sa nu ma vb si pe mine cu prietenii lui cind eu nu sint. Ce sa fac? Iam spus ca nu-i frumos dar el continuua.Cum sa-l schimb? Am mari necazuri cu el. Dar tin enorm la el.Am incercat sa-l las insa nu pot.Sincer imi este foarte greu.

Răspuns Câştigător
| Julieღ a răspuns:

Crede-ma ca nu poti sa schimbi caracterul unei persoane. Din pacate el este un mincinos si cel mai bine ar fi sa incerci sa il uiti.

1 răspuns:
| Atzumy98 a răspuns:

Spune-i ca il iubesti foarte mult si il intrebi daca ar putea sa nu mai minta asa des, spune-i ca daca mai continua asa o sa ajungeti sa va despartiti. daca observi ca incearca, incurajeazal si o sa vezi ca o sa scape de aces obicei urat. sper ca te-am ajutatwinking