| AlessiaPandaa a întrebat:

Bun, deci am o problema (nu o luati in nume de rau) De un timp tatal meu ma tot ameninta ca vrea sa scape de mine si ca ma in centrul de plasament, si astadoar ca nu fac ce spune el.Am mai avut o depresie din cauza familiei da am trecut peste cu ajutorul mamei, dar acum ca nu mai am mama. toate astea au cauzat o alta depresie, as vrea sa mai merg la psihologul scolar (am mai fost din alte cauze) dar nu vreau sa afle prietenii/profesori ca nu sunt ok, si nu vreau sa-i spun doamnei psiholog... ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Nu mai rezist asa sad

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Tatal tau are o tehnica pedagogica foarte proasta, sau mai degraba e nebun. Asta nu inseamna ca trebuie sa te distrugi. E pacat de mama ta, daca te distrugi tu, dispare complet; si pana la urma, si de tatal tau, ar suferi mult si el, bietul nebun. Asta iti e situatia, si ceilalti oameni au motive mari de nemultumire, dar nu stii tu. Le e si lor rusine, saracii, cum iti e si tie. Fii tare!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Vorbesti cu psihologul atunci cand te vei duce la el fara sa te vada nimeni, ai incredere in tine ca totul va fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea daca mergi la psiholog asta NU inseamna ca esti nebuna. Ai o necesitate normala de a vorbi, a te descarca si a cere sfaturi.
Cu siguranta si tatal tau sufera din cauza pierderii mamei tale dar ce iti cere el mai exact sa faci si tu nu asculti?