| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt baiat am 27 de ani, si sunt cursant la Postliceala. Ea are 45 de ani, este singura, nu are copii, si este cursanta in aceeasi clasa cu mine. Acum se implineste un an, de cand sunt la Postliceala. Noi, adica eu si cu ea, stam unul langa celalalt mereu, ne apropiem chipurile unul de celalat pentru a vorbi, o mai ajut pe calculator, si ea imi zice mie Guritza. Asa ma alinta ea. Mereu imi spune cat de special sunt eu, si cat de norocosa va fi acea femeie care va fi iubita mea. Ea este o persoana cu suflet bun. Astazi, ea a venit la Postliceala mai machiata, mult mai sexy. Si eu nu stiu cum sa ii spun, ca o consider mai mult decat o simpla prietena. Ca pana si eu, un tanar ca mine, este atras de ea. Si vreau sa ii spun ca am visat-o azi noapte, eram doar eu si cu ea, si un sarut. Nu stiu exact cum sa procedez. Voi ce parere aveti? Dragostea nu tine cont de varsta, distanta sau kg.

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ar trebui sa o inviti la o cafea si sa discutati mai mult de acolo rezolvati de o cina si tot asa. Diferenta de varsta e o chestie sociala atat timp cat va place unul de altul nu e nici o problema.

Spor

| RAY a răspuns:

Man tu ce isi doresti pe plan sentimental? ai o varsta deci cam stii nu? vrei sex sau ceva serios?

| Freya1 a răspuns:

Acuma depinde...
Sa te indragostesti nu este ceva rau dar trebuie sa fi si realist, tu la varsta ta trebuie sa ai o relatie serioasa poate si un copil pe drum iar o relatie cu o femeie de aproape 50 de ani nu cred ca iti este benefica.
Ei poate i-ar conveni o aventura cu tine sau poate chiar o relatie pentru ca sigur copii nu mai face iar de judecat nu are cine.Credca stie ca o placi de aceia se si comporta asa dar nu stiu daca e bine ce faci.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da dragostea nu tine cont de varsta si altele, ar trebui sa ii zici ca ar cam fi semne sa te placa si ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea nu ține cont de vârstă, adevărat.
Dar o relație serioasă (ex. căsătoria) ar trebui să țină cont de vârstă.
E cu aproape 20 de ani mai mare decât tine.
Poți să-i tragi un ciocan, dacă ții neapărat, dar explică-i din start că este doar sex, nimic altceva.
În felul acesta te ferești de complicații viitoare și o menajezi și pe ea.
Oricum... viața e complicată, iar chemarea naturii o complică și mai abitir.
Baftă!

| AlexSalling a răspuns:

Corect, dar asa s-a gandit o prietena de a mea cand si-a luat pe unul cu 25 de ani mai mare, dupa a regretat. Daca acum va iubiti, in 15-20 de ani va fi doar o amintire.

| gabriielaaa a răspuns:

Depinde de tine si de ia trebuie sa te gadesti ca peste 20 de ani ea va fi diferita dar daca tu esti inpacat cu ideea asta si vrei sa o faci fericita e frumos din partea ta o parte din oameni te va judeca va va judeca depide de voi cum veti stii sa va faceti viata frumoasa si am vazut femei la 60 ce arata ca la 40 curaz poate si ea te place dar finca esti mai tanar crede ca o sa o respingi noroc

| petitconseil a răspuns:

Poti face un exercitiu de imaginatie, sa te vezi in viitorul apropiat cu acea femeie...in primul rand pe strada se va vedea diferenta de varsta(ea numai cu iubita ta nu va fi confundata),plus ca la petreceri daca ve-ti merge impreuna se vor uita toti la voi ca la masini straine, oriunde ve-ti merge impreuna, lumea o sa va ia drept o pereche ciudata, pentru ca ce nu vezi tu dinauntru, vad ceilalti din afara.La un moment dat te vei intreba de ce ai fost atat de inchis la minte sa te complici cu una care si-a cam trait tineretea.Eu acum nu o inteleg pe ea, ce mama naibii de minte are incat sa se complice cu tine? Sa-si caute un barbat de varsta ei si sa-si vada de treaba, nu sa-ti distruga tie tineretea si frumusetea varstei tale.Tie iti trebuie o fata tanara ca tine, langa cineva de varsta ta viata e mult mai frumoasa, decat sa stai cu una care ti-ar fi oarecum si te-ai simti incomod sa iesi cu ea pe strada.Imagineaza-ti ce vor zice rudele, prietenii, lumea care te cunoaste etc.etc,nu cred ca ti-ar fi tocmai usor sa accepti toate barfele care le vei provoca.Te vei simti deja batran, langa cineva mai batran ca tine, asa sa stii, asta daca vrei sa intelegi.Plus cireasa de pe tort,ea maine-poimaine intra la menopauza iar tu vei fi obligat sa ii suporti toanele,ca-i e frig, ca-i e cald, ca-i nervoasa, ca-i stresata si exemplele ar putea continua, dar tu decizi ce e mai bine pentru tine.Succes!

| Mada1920 a răspuns:

Corect nu tine cont de varsta, kg, distanta...insa acum poate nu iti dai seama pentru ca esti foarte atras de ea, dar peste un an, doi maxim o sa iti vina sa te dai cu capul de pereti, cand tu o sa ai 32 de ani ea deja va avea 50 de ani, ce iubirea ar putea fi intre voi, este absolut ridicol. Si ca sa iti raspund si la intrebare incearca sa o surprinzi intr-un mod placut invit-o la o cafea, suc, ofera-i un buchet de flori sau o cutie de bomboane si da-ti drumul la vorbe mai apoi. Gandeste de doua ori inainte de ati sacrifica ani din viata.

| MariaShk1 a răspuns:

Cand am citit ce ai scris mi s-a sculat penisul, asa ca, ***-o fratee

| Fcd_Gheorghe_1998 a răspuns:

Nu este o problema ca este mai bătrână, dacă ea tine la tine este ok, puteți fi împreună! Svt