| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de o fata care are prieten, o cunosc de mult timp si in ultima vreme ne-am apropiat foarte mult unul de celalat si ne comportam ca si cum am fi impreuna doar ca nu renunta nici la mine nici la celalalt, nu stiu cum sa i spun ce are de gand sau cum sa procedezsad un sfat va rog

7 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Spune-i ca iti place de ea, este cea mai buna solutie.

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Vai! Felicitari pentru ea, are doi la picioarele ei. Daca nu alege unul, te indepartezi de ea! Saracul baiat, cand te gandesti ca o saruta pe gura aia a ei, care iti zambeste tie...Off.Trist. straight face Daca nu alege pe unul, trebuie sa te indepartezi de ea, o sa pari un porc si un magar daca furi iubita altuia! Pa.

| mariaariamaron a răspuns:

Bună. Sunt în aceeași situație doar ca sunt fata și nu mai am prieten din cauza lui. În primul rand ar trebui sa vorbești cu ea. Mulți ar spune ca fata își bate joc de tine, dar eu cred ca nu știe ce vrea. Trebuie sa porti o discuție serioasa cu ea, fata în fata. Sa îi spui ce te deranjează, ca nu îi ok ce face, și sa ii spui ca trebuie sa aleagă intre tine și iubitul ei. Fie te are ca iubit și îl lasa balta pe celălalt, fie te are doar ca amic și atât, dar trebuie sa înceteze cu săruturile și alea alea. E greu, știu cum e, eu ți am dat sfatul asta dar eu sunt praf la pus în aplicare. Sper ca tu o sa ai curaj sa o faci.

| DianaDaria a răspuns:

Intreab-o daca simte ceva pentru tine. si daca nu simte nimic atunci spune-i sa nu se mai comporte ca si cand ati fi un cuplu deoarece iti face rau... dar daca simte acelasi lucru atunci ar trebui sa termine cu actualul! Parerea mea. Funda?

| SuntTiganCuDrepturi a răspuns:

Cel mai bun lucru ar fi sa astepti, sa vezi ce vrea ea sa faca, dai niste timp sa se gandeasca bine la ce vrea sa faca.

| asdfgjnb a răspuns:

Hei! Pai sfatul meu, e sa nu te stresezi..las o pe fata pe care o placi sa decida...tu doar sustine o sa nu se simta singura.

| Barni99 a răspuns:

Pune-o sa aleagă. laughing))