| anonim_4396 a întrebat:

Exista iubire fara "varsta"?
Voi ce parere aveti de declaratia de dragoste de mai jos a unui tanar Pop Star în varsta de 24 ani dedicata unei puștoaice de 12 ani?
https://www.whatsonweibo.com/......-the-knot/
E iubire sau pedofilie?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Iubirea nu are varsta de fapt, daca l-a atras, l-a atras, nu are voie insa sa faca ceva cu ea, aia e pedofilie, in rest nu.
Nu controlezi tu ce te atrage, poate fata aia arata de 15, cunosc gramada de fete de 12 care zici ca au 16! Asa ca ce pretentii sa ai sa nu fie placute?
De multe ori nici nu stii cati ani are.

Deci faptul doar ca o place si ramas la acest stadiu, nu e pedofilie. Sincer si mie mi-a placut una, ziceam ca are 16 ani, avea 13, era asa mai masiva mai matura de nu avea treaba.

74 răspunsuri:
| Musca88 a răspuns (pentru Mosotti):

Un om care este atras de o fata de 12 ani cand el este deja adult nu este normal la minte.

| Stegman a răspuns:

Eu cred ca e prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Michaeel):

Numai cadrul medical poate sa afirme sau sa infirme ceva în urma unui control psihic, iar acest Zayn a fost testat psihic sanatos, deci dta aveti probleme serioase de ordin homofobic.

Stiu cum o sa va educați copilul, prin violență fizică și verbală, mai mult de atât nu va duce capul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Aici vorbim de o minoritate de oameni Mo, care simt atractia diferit, nu de marea majoritate a oamenilor.Deci, am spus-o și o mai spun: Devianta sexuale e lamentabil posibilă în toate cazurile minoritare(homo, Lesbi, pedo) care se expun mai mult sau mai putin în societate. Nu am zis ca tu sau eu simțim același lucru, dar există o minoritate de oameni care simt iubirea diferit.
Cum rămâne cu adolescenții de azi care se sinucid si care nu au parte de iubiri considerate la noi infantile?
Aceștia sunt pedofili? Sau iubesc si ei ca noi, ca ei homo, Lesbi.
Și da, atractia fizica se refera în general la chip, și atractia sexuală în mod expres la pedofili în cazul ăsta.

Apai da, bine ai zis, atractia fizica poate genera instinctul animalic sexual, dar în iubire există loc de rațiune daca o iubesti, altfel te-ai numi pedofil în toată regula.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nici eu nu ma uit dupa tipe decât în zona aia de varsta, dar s-a întâmplat ca să mă îndrăgostesc adolescent fiind de o puștoaica. Eu aveam 15, ea 10.

Eu zic ca iubirea nu ține cont de varsta. Poti sa iubesti un caine (una chiar s-a căsătorit legal cu unul) o masina smd.
Pedofilia e un act inuman făcut de om, precum e violul sau criminalitatea, deci e ceva primitiv, iubirea e mai mult decat atat, e ratiune, atenție, priviri, bucuria de a sta în compania celuilalt etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Musca88):

Păstrează pentru tine astfel de acuze, aproape ca nu își au rostul atâta timp cât nu stii ce înseamnă să fii pedofil.

Depinde de caz. La romi întâlnești frecvent astfel de legături considerate pedofile, deși societatea păstrează liniște acolo, pe cand aici nu, toți pun pe seama pedofiliei.
Daca stai sa te gândesti, zece ani nu sunt multi, daca fata trece de majorat, deci probabil ca da, depinde de băiat și de cum se prezintă. Astfel ca, un adolescent de 24 ani poate arata de 19, de exemplu, deci se poate califica cu condiția să îi pot supraveghea din spate, și cu întâlniri lungi și rare până la 18 ani, când fata nu mai are nevoie de niciun acord din partea dta sau a mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Stegman):

Eu cred ca e iubire.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e o minoritate de oameni.

Daca se sinucid, calatorie sprancenata ce sa zic, nu sunt sanatosi la cap! Un om sanatos nu o face pentru atat, sunt de acord cu asta doar in cazuri extreme gen boli incurabile care chinuie, depresii majore.

| Michaeel a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba nu îmi zici mie ca sunt homofob când tu nici măcar nu știi ce înseamnă. Uita-te la semnificația cuvântului, nu-l folosi numai asa ca să zici ceva. Ești tâmpit dacă crezi ca la 12 ani știe cineva ce e iubirea. Îmi voi educa ei copilul bine, n-ai tu grija de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Michaeel):

Pedofilii sunt oameni care agresează sexual copiii. În mod clar nu este cazul aici, deci e adevarat ce am spus, ca dta esti homofob și eu un om normal.
Este adevarat, copiii sunt in formare si nu stiu sa isi gestioneze emotiile, dar cel mai grav este ca nici parintii de cele mai multe ori, dovada esti dta cand ma insulti fara lege si rusine, amenda e la usa.

Dupa cum am zis, relele tratamente vor fi aplicate pe copiii dta de dta, fiindcă prostia e în floare, dar eu voi fi primul care voi semna luarea copiilor d-voastra în plasament.
Doar nu credeati ca dvstra aveti drepturi ca parinte și copilul nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Https://youtu.be/f3sf0AzckXg

| Michaeel a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule hai ca nu mai zic nimic ca nu ești în apele tale laughing nici nu știi ce înseamnă homofob ****. Homofob e un om care urăște persoanele gay, și nu cred ca homosexuali fac parte din discuția asta. Nu ma lua tu cu prostii ca vei semna sa îmi ia copii ca tu nici măcar nu poți face asta, vorbește gura fare tine laughing Asta e pedofilie pura și tu te iei pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma deranjeaza la ochi prostia unora:
Homofobie=Frică față de o minoritate sexuală.