| anonim_4396 a întrebat:

Exista menstruatie peste sarcina? Inafara de cea extrauterina cand stiu ca exista cazuri.Multumesc tuturor.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu exista menstruatie ci o falsa menstra, sunt niste sangerari dar nu sunt ca menstruatia, cam in primele 3 luni pot aparea sangerari care sa dea impresia unei menstruatii, dar in cantitate mai mica decat menstruatia si o culoare maronie sau rozalie...
In mod normal menstruatie e practic imposibil sa ai daca esti insarcinata, insa daca ai sangerari ambundente e posibil sa fie din alta cauza si nu sunt bune, trebuie consultat un medic ginecolog.

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Da, poate fi si in cazul unei sarcini normale!

| Ioana2518 a răspuns:

Da, exista!

| mihaela_7412 a răspuns:

Da exista sa aiba si e najpa

| sweet12 a răspuns:

Salut, ce pot sa iti spun e ca am auzit cazuri de menstruatie peste sarcina, da asta se intampla cam in prima luna si foarte putin, si mai ales in cazul in care e posibil sa fie fata, cica daca e fata te pacalasti mai usor, si poate sa vina si dupa 3 luni de sarcina. Asa ca mai sigur faci un test, sau si mai sigur mergi la doctorwinking