| denisa9292 a întrebat:

Exista o diferenta intre A IUBI si A TINE LA CINEVA?...

15 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Pe parinti,frati ii iubesti nu,si pe prietenul tau il iubesti,dar sunt moduri diferite de a le arata asta, pana la urma cand iubesti pe cineva implicit tii si la el, merg mana in mana a tine la cineva si a-l iubii, nu poti zice il iubesc dar nu tin la el, deci sunt sentimente asemanatoare

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Da.
O zi buna!

| BLeur a răspuns:

Da. happy.

A iubi = A simţii ceva diferit faţă de o persoană, ai fluturi în stomac când vorbeşti cu acea persoană, inima îţi bate foarte tare. chestii d-astea. Eşti fericit/ă când vorbeşti cu el/ea.

A ţine la cineva = Îţi pasă foarte mult de el, nu îl laşi la greu. Simţi ceva pentru el/ea, dar numai mult decât trebuie, ţii la el/ea ca la un frate/soră.

Sper că te-am ajutat, dacă mai ai nevoi de vreun sfat, dă-mi add : dnd5min_xd

| Cosmin1I a răspuns:

O diferenta ENORMA.

Răspuns utilizator avertizat
| nico097 a răspuns:

A tine la cineva este atunci and esti la inceput cu acea persoana si atunci sentimentele incep sa apara.A iubi cu adevarat pe cineva etse cand cunosti acea persoana si isi exprima sentimentele fata de tine din suflet.

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Da a iubi da de inteles ca ai face orice pentru persoana respectiva mai pe scurt si a tine la cineva inseamna ca placi pe cineva ca ti la el dar nu ceva gen mori daca l-ai pierde.Parerea mea.

| Mihaela0011 a răspuns:

Da,desi diferenta nu este prea mare...,, A iubi'' e sentimentul suprem celorlalte.

| Anirock a răspuns:

Cu siguranta. iubirea este un lucru mult mai mare si mai special decat o simpla afectiune.happy

| denisa9292 explică:

Si cum iti dai seama ca te iubeste sau ca tine la tine?

| BLeur a răspuns (pentru denisa9292):

Când te iubeşte, face orice ca tu să fii bine, este lângă tine mereu, te ajută cu orice ai nevoie.

Cânt ţine la tine, face la fel. doar că. atunci când ţine la tine nu îţi bate apropouri că vrea o relaţie cu tine. :*

| denisa9292 explică (pentru BLeur):

Si daca deja o are. de 5 luni?

| BLeur a răspuns (pentru denisa9292):

E complicat.

| Lolipop96 a răspuns:

Buna! da exista pentru ca la persoana iubita nu prea poti renunta dar la cea la care numai tii cu greu dar mai usor ca la cea iubita.happy

| ana93 a răspuns:

Aici tiai gasit si u sa intrebi...
?