| superpissy40 a întrebat:

Exista "persoana potrivita" pentru fiecare dintre noi sau unii dintre noi suntem facuti sa fim singuri, pana la sfarsitul vietii? Voi ce parere aveti? Fiecare om isi are perechea sa sau putem vietui singuri?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Nu exista potrivire 100% între doi oameni. Cheia unei relații de lungă durată este capacitatea de modelare a personalităților ambilor parteneri astfel încât întregul sa fie "funcțional".

Dacă aștepți să îți găsești pe cineva care să fie înnebunit după absolut fiecare aspect al personalității și comportamentului tău, vei aștepta la nesfârșit, astfel de persoane nu există. Iar astfel de relații le găsești doar pe Instagram.

Sa aștepți pe cineva care te iubește 100% e doar o scuză sa nu crești ca om.

7 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Există o persoană potrivită pentru oricine, dar eu cred că există și persoane cărora le este mai bine singure. Când zic asta, nu mă refer la persoane care își doresc o relație și încă nu au (se va întâmpla și asta), ci la acele persoane care aleg în mod conștient să rămână singure pentru că așa se simt mai bine. Suntem diferiți, nu ne putem dori aceleași lucruri cu toții.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare din noi avem o jumatate care trebuie gasita.
Cei care aleg sa ramana singuri, sunt foarte rari sau au un motiv de sanatate (handicap fizic, sau impotenta).

| SilentRain a răspuns:

Fiecare își face viața cum vrea
Nu exista suflete pereche, doar in telenovele

| anonimuIl a răspuns:

Singur nu poate trăi un om.

| anonimuIl a răspuns:

Unele aleg să trăiască singure.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu, unii dintre noi suntem menitit sa fim singuri chiar daca nu vrem asta!

| Willis a răspuns:

Cine vrea pereche, caută.
Cine se dă bătut, stă așa singur/singură și își plânge de milă.