| Lulu1987 a întrebat:

Exista posibilitatea ca pana ieri sa crezi ca iubesti o persoana si sa o vezi numai pe ea, si sa ti doresti sa ti petreci restul vietii cu ea, si azi sa nu mai simti absolut nimic pentru acea persoana? nu a fost sa zic ceva serios intre mine si ea.doar ca de vreo 6 luni avem aceasta relatie.Eu unul am avut de suferit pana acum.Probabil de asta? Sau d c? Sau maine iar voi simti ca o iubesc?

12 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Sa iti zic Lulu 1987.Cand iti pleaca corabia si te i-a valul, atunci cand da peste tine, cand ochii iti sunt legati si nu reusesti sa vezi altceva decat pe ea, este mai greu sa o uiti asa cum zici tu dintr-o data.Relatia se poate sfarsii dintr-o data da! dar sentimentele se transforma in durere, in cuget, in suferinta.Sufletul se poate schimba mult si omul in suferinta poate ajunge criminal in serie, alcolic, homosexual, etc. Cel mai bine este sa nu iubesti persoana de langa tine mai mult decat pe Dumnezeu caci asa zice Domnul! Nu iubi pe nimeni si nimic mai mult ca pe mine caci Eu sunt Dragostea, divinitatea si prosperitatea si nimeni nu are dreptul sa fie iubit mai mult ca mine.Domnul nu este ceva fizic, material ci este energie pura si dragostea de Dumnezeu practic este dragostea de puritate si viata buna.

| Lulu1987 explică:

Pana la urma o iubesc sau doar e in mintea mea? ea imi zice ca eu sufar doar in mintea mea.

| Anahiteamo a răspuns:

Asa ceva nu se poate. Nu cred ca este posibil sa dispara peste noapte sentimentele tale fata de o persoana. Ti se pare tie momentan, pentru ca poate te gandesti si la alte lucruri pe care le crezi mai importante. Dar nu se pot schimba sentimentele peste noapte. Daca ai avut de suferit, inseamna ca inca nu ai uitat-o. Si da, maine iar vei simti asta, sau in alta zi. Cu siguranta asa va fi. Sper ca te-am ajutat. Incearca sa iti faci ordine in interiorul tau, si vezi ce decizie iei.winking

| Lulu1987 explică (pentru Anahiteamo):

Crezi tu ca nu se poate? Uite sunt coleg de munca cu ea.ea e intr o relatie de 6 ani cu cineva.si in feb mi s a pus mie pata pe ea..si de atunci..doar ma sarut cu ea la birou, vb la tel cand nu e cu gagica su, ne intalnim cand nu e cu gagica su si chestii de astea..si la inceput nu m a interesat ca e cu ala...doar ca pe parcurs am inceput sa am sentimente pentru ea si acum nu mai accept sa fie cu el. vreau sa fie doar a mea..si tot i am zis hai sa mergem undeva numai noi 2.si ea tot ma refuza.si i am zis sa faca ceva in privinta noastra.si nu stiu prin faptul ca nu a facut nimic, m a pus mereu pe locul 2 nu e si normal sa mi treaca? sa nu mai simt nimic? si refuzurile astea nu crezi tu ca duc undeva?

| Neinteresantul a răspuns:

Probabil faci parte din aia care iubesc femeile doar in pat. Normal ca dispare iubirea daca fuge femeia. Si apare din nou cand ajunge in pat.

| Lulu1987 explică (pentru Neinteresantul):

Nu m-am culcat cu ea.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, există si posibilitatea să crezi că iubesti pe cineva. Nu mai simti absolut nimic, in momentul in care ai fost rănit adânc si neasteptat de catre acea persoană. Mâine s-ar putea s-o iubesti din nou, caci cine ar putea prevedea dorintele inimii? Inima-i nebună...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,exista aceasta posibilitate. Uneori,"inima" ne joaca feste, bune sau relele.Important este sa raminem "verticali". Mult noroc.

| Stassy a răspuns:

E doar un moment mai ciudat pentru tine.Nu'i nimic grav.Maine o s'o iubesti din nou.

Cred...

| Lulu1987 explică (pentru Stassy):

Problema e ca nu as vrea s o mai iubesc..pentru ca sunt intr o relatie si nu pot sa ma atasez de fata aia.fiindca o iubesc pe respectiva..si in momentul asta sunt chiar ok.asa ca nu mi zice asta te rog laughing

| DeejayAlbinutsa a răspuns:

..Deci nu se poate. E ceva temporar. Eu zic sa nu te pripesti..in orice caz dupa ce pierzi pe cineva sau cand nu mai e langa tine un timp iti dai seama ce simti cu adevarat! Iti va trece fi pe pace!hee hee

| HaarpCord94 a răspuns:

Fratioare e ceva omenesc am patit si eu suntem facuti sa uitam ca altfel am inebunii haha.Pace!