| anonim_4396 a întrebat:

Exista sanse sa fiu insarcinata daca mi-a venit menstra dar a durat doar 2 zile? mentionez ca am luat pastila de a doua zi la timp

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil, dar mai probabil este sa fie o dereglare data de pilula de a doua zi. Totusi, mergi la ginecologul care ti-a prescris-o.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Șansele sunt foarte mici, un test de sarcină.
Nu uita că pilula de urgență are o cantitate mare hormonală pentru a contracara o sarcină și apar dereglări hormonale. Așteaptă următoarea menstră și protejează-te mai eficient, prezervativ.
Nu uita că pilula de urgență nu este o contracepție permanentă, se poate utiliza de două ori maxim, pe an!
Mare grijă.
Pa, pa.