| Laurentiu_Pop_1996_kc1s a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea, nu am ejculat in ea dar s-a stropit putin pe vagin(pe labii). A doua zi pentru siguranta a luat pilula de a 2-a zi ( Escapelle ). Menstruatia din 1 decembrie a venit la 7 zile dupa pastila, prin 4 ianuarie si a durat 3 zile (ca de obicei ) nu stiu daca era menstra sau acea sangerare produsa de pastila, acum o foare din cand in cand burta, e balonata, mananca si mult si nici menstruatia nu i-a venit. De la ce sa fie? Sa fie insarcinata? sau de la pastila? de la acele dereglari?

4 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Eu zic sa-ti mai dai drumul in ea sa vezi ce se intampla, experimenteaza cat esti tanar sa nu faci greseli la batranete.

| Violleta2022 a răspuns:

Pastila Escapelle ii da tot sistemul hormonal peste cap, ca atare, nimeni nu va stii cand va avea ciclul menstrual, sau cand se va produce ovulatia.
Durerile de burta si imbalonarilor sunt in general de la alimentele mancate.
Mancatul mai mult este din cauza stersului sau a lipsei de atentie, nu a unei sarcini. Daca era insarcinata, ar fi putut voma, nu manca mai mult.

| Annnnnie a răspuns:

Pentru a scapa de situatiile de genul, fiti atenti. Nu e insarcinata, iar pentru linistea voastra, poate face un test de sarcină mai tarziu.
Nu va mai jucati cu pastilele de a 2-a zi, nu-s bomboane.

| Amiliawendy a răspuns:

Sfatul meu e sa facă un test de sarcina