| anonim_4396 a întrebat:

Exista sentiment mai rau decat cel in care te-ai indragostit de o persoana care nu simte absolut nimic pentru tine? Sa simti ca nu mai ai niciun rost in viata daca acea persoana nu simte nimic pentru tine, sa plangi de fiecare data cand te gandesti la ea, sa nu mai ai chef sa traiesti...

Răspuns Câştigător
| MGEORGESCU a răspuns:

Sentimentul e de toata poezia, nimic de contestat in privinta asta...insa nu deznadajdui nici macar o secunda, fii sigur ca undeva in lumea asta exista un suflet care te iubeste deja cu toate ca nu te cunoaste( esti iubirea cea mare a cuiva), tu desprinde-te de oamenii care nu te vad asa si da-i sansa aceleia careia ii esti menit, nu-i rapi sansa asta si nu-ti refuza tie dragostea adevarata. E dezamagitor, frustrant, extrem de dureros insa nu imposibil de depasit chiar daca acum universul tau e la pamant, aduna-ti fortele si toata energia buna si ai sa vezi ca exista persoana aceea de care ti-am mentionat.
PS: elimina orice gand sinucigas, esti tanar si viata e prea frumoasa sa o petreci plangand, si pana la o urma o traiesti numai o data, asa ca traieste-o frumos, sa ai amintiri dragi de povestit la copii si nepoti.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea. Este o mare dezamagire. Dar nu dezarma.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E normal sa iubesti si sa te doara ca nu e reciproc, dar nici asa. Ar trebui sa faci terapie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea e un sentiment frumos, din pacate omul l-a inspaimantator. Tu continua sa iubesti cat mai multe persoane, iubeste simplitatea din om, restul nu intereseaza pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dã-o in pisici.
Dragostea e pentru animale.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu în pisici

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am spus eu ceva naspa la adresa ta?

Ps: sa raspunzi unu de altul la intrebari, Asa subtil sa nu observe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da