| xArtstic a întrebat:

Ey`! Va rog ma ajuta`ti si pe mine`? Pai e o probleme in dragoste.in clasa a 3 a am cunoscut un baiat.era intr-o excursie. el a intrebat-o pe prietena mea cea mai buna cum o cheama dupa aceea m-a intrebat pe mine. dupa excursie a doua zi. l-am vazut pe unde stau eu.am crezut ca e la un prieten dar eu nu am stiut ca el de fapt sta aproape de mine.acum sunt intra a 5 a. el ma saluta dar cand ia-m spus pe mess ca-l plac nu ma mai saluta deloc.de atunci tot timpul se uita la mine cand trec pe langa el sau cand stam in curtea scolii si asteptam sa intram (suntem de dupa-amiaza). o alta prietena de-a mea care e si colega mea mi-a spus de multe ori ca el sa impins in ea.sau o vecina care la fel cea mai buna prietena a mea iarasi mi-a spus de multe ori ca el sa impins in ea cand venea de la scoala.de cateva ori cred ca te 3 ori a vorbit cu mine. dar nu o conversatie de 5-10 min.de fiecare data adica de cele 3 ori el zis 2 vorbe iar eu 1.nu stiu daca ma place.prietena mea (cea pe care a intrebat-o in excursie) a zis ca ea aproape tot timpul cand trecea pe langa el si era singura ii spunea sa vorbeasca cu mine.cand ia-m spus pe mess ca-l plac l-am mai intrebat daca ma place.cand a intrat m-a intrebat daca sunt eu.asa si eu i-am spus ca da si el a spus " bine ing ". am 2 prietene care incearca sa ne faca sa fim impreuna...si o data acum intr`a 5 a.prietena mea (din excurie) l-a intrebat daca ma place. el nici nu a bagat-o in seamna.va rog ajutati-ma nu mai pot am si plans din cauza lui.tot timpul cand trec pe langa el se uita la mine si zabeste. Aaaaa da si pe 21.12.2011 adica miercuri la scoala la ultima o prietena de-a mea si-a rupt degetu na in fine si s-a dus la baie cu prietena noastra ( a mea si a ei ) ( prietena din excusie ). cand a trecut pe langa clasa baiatului de care imi place l-au vazut si s-a uitat la ele mai ales la fundului uneia dintre ele ( la cea din excursie ). nu mai suport.nu mai stiu ce sa fac.atunci miercurea aia cand am ajuns acasa am si plans.si prietena mea ( cea care si-a rupt degetu ) cred ca-l place pe baiatul pe care il plac eu...de ce cred asta? pentru ca apropo de multe ori cand trec pe langa el eu nu ma uitam la el ( nu mai stiu de ce ) si o intrebam pe ea fiindca eu stiam ca ea se uita la el.cand am intrebat-o de multe ori imi spunea ca nu s-a uitat la mine si ca s-a uitat la alta sau ca nu s-a uitat deloc.sau odata cand am trecut pe langa el eu m-am uitat. ea nu a vazut ca m-am uitat la el.si dupa aceea am intrebat-o sa vad daca minte. iarasi imi spunea ca s-a uitat la alta.nu ia-m spus atunci.credeti ca el ma place? si ca prietena mea ar putea sa-l placa? o = ora Am gresit Ma ajutati? Va rog! Sunt disperata!

Nu genul ala de disperata! [ Stiu ca am mai pus intrebarea asta odata dar mai vreau raspunsuri ] Si daca as avea un prieten [ iubit ] cum credeti ca ar reactiona? [ am dat copy paste ]

A da si o alta prietena de-a mea l-a intrebat in octombrie anul trecut daca ma place. el a zis da putin. dupa acum in anul acesta l-a intrebat din nou si a zis nu stiu.

Acum cateva zile ia-m trimis mesaj pe facebook cu " Ceau! Ce faci? Vrei sa fim prieteni? " si el tot nu mi-a raspuns.

O data pe mess prietena mea [ tot cea care l-a intrebat daca ma place ] a vorbit cu el. El i-a spus ca nu stie daca sunt eu

Azi colega mea [ tot cea care l-a intrebat daca ma place ] l-a intrebat ce crede despre mine. El a zis ca nu stie numai daca ma vede.

Ma ajutati?

Va rog!

Mai ales ca nu prea il inteleg

azi la scoala a venit in prima pauza a venit el sus. ca sa ma vada ca i-a spus o prietrena de-a mea. cand m-a vazut mi. a zambit dupa am stat 2 min. el a mai stat pe hol. sa vada daca vin pe hol.cred ca sa vb cu mine.in a doua pauza a mai venit la scarii. mi-a spus o alta prietena. dupa cand am scapat de la scoala eu coboram scariile in scoala.si nu stiu cum am cazut.si la naiba ca era si el acolo. si m-a vazut cand am cazut. si a zis " greutatea din ea ". numai pentru ca am cateva cred ca 2-3 kilograme in plus decat ar trebui. si numai pot. am plans cand am venit de la scoala. si acum imi vine sa plang.

Si ieri am vorbit cu colega mea. si a zis ca de fapt gardianul a zis asta. cea ce nu pot sa-mi explic este ca de ce se uita la mine [ el ] cand am cazut si in timp ce ma ridicam. dupa ce m-a vazut " in picioare " s-a dus la chiosc [ asta s-a intamplat inauntru in scoala dar el vroia sa iasa ]

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca e a unsprezecea oara cand postezi intrebarea asta in 7 saptamani,inteleg ca baiatul asta a devenit unica ta preocupare.
O sa-ti dau un mic sfat,incearca sa-ti arunci ochii ceva mai mult in jurul tau,pentru ca asa cum tu il tii pe el sub lupa,asa te pot observa si altii pe tine!
Nu-ti neg dreptul sa-ti placa un baiat,indiferent ce varsta ai,nevoia de afectiune urla in fiecare.
Dar nu iti fa rau singura,tu deja ai facut o obsesie pentru baiatul asta!
Cu anii la care esti,nu te mai intalnesti,e pacat sa-ti scurtezi cu buna stiinta orele copilariei,pentru a pasi prea devreme pe drumul spinos al iubirii neimpartasite.
Cum esti tu copil,tot copil e si el,neexperimentati amandoi,plini de orgoliu amandoi,incapabili de un dialog deschis amandoi.
Nu te mai agita,vezi-ti de scoala,vezi-ti de joaca,iesi cu patinele,mergi prin oras si vezi vitrine cu vreo prietena si nu-ti tabaci inima de-acum,vei regreta peste cativa ani.
Vei creste si,ca pe noi toti,problemele reale nu te vor ocoli.
Daca tu singura iti faci viata grea de acum si nu poti rezista,ce se va intampla atunci cand va trebui sa faci fata unor lucruri serioase?
Adu-ti aminte ca ai o mandrie si o demnitate,foloseste-le si lupta-te cu tine sa uiti.
Baiatul nu stie ce vrea,te asigur. Daca vroia sa fie cu tine,o intelegeai, au trecut si Ziua Indragostitilor, si 1 Martie.
Ti-a adus o floare? Un martisor?
Daca-i placeai,acum admirai un frumos trandafir care s-a uscat si o inimioara cu snur rosu...
Asa ca,scoate-l din minte.
Si,mai ales,nu mai trimite soli de pace sa-l ancheteze, daca facea el tot ce ai facut tu pana acum, cred ca apelai la masuri de protectie...mai ales daca nu-ti placea de el!

| mgtow a răspuns:

La cum ai scris tot aici cine vrei sa te ajute?

| Prezidentul a răspuns:

Ce pana mea ma! Muriti daca nu va baga un nimeni in seama. "Ce a trecut a disparut; ceea ce speri este absent; doar prezentul este al tau."
Lasa-l in voia lui.

| Miss_7578 a răspuns:

In locul tau m'as concentra pe alte chestii inclusiv scoala si nu as mai da atentie la aceste lucruri nesemnificative...din cate observ tu nu prea esti la varsta de a avea o relatie deoarece nu ai mentalitatea adecvata pentru asa ceva. esti inca un copil si tu daca deja te "activezi" pentre faptul ca el se uita dupa o fata sau ca nu te baga in seama, e clar ca mai bine ar fi daca ai uita de aceasta probleme o perioada. Bafta

| marius7292 a răspuns:

Mai taiel dal dreaqulaughing glm... spune-i in fata ce simti cand il vezibig grin

| Rotari_Valy_1997 a răspuns:

Wow! Acum ma intreb cum am citit toata chestia asta sau cum ai scris asta, dar in mod normal ar trebui sa te ajut.Ei bine poti sa te duci la un psihiatru sau sa nu mai vorbesti despre
astfel de probleme mai putin imprtantewinking

| AnnNaaa13zxxs79 a răspuns:

Ce poveste! wow! dar sa trecem la subiect... Si eu am avut aceeasi situatie cand eram de varsta ta si cam tot asa mi s-a intamplat si mie. o colega s-a dus cu telefonul dat pe inregistrare si (cica) se uita pe el dar nu era asa. si ei vorbeau despre fete. era vorba si de mine acolo. sa stii ca nu te place deloc! si stii ce au zis? ca nu ma place ( el atenta si la alte fete) si ca doar e disperat sa faca sex si ca ia tras-o lu una si ca mai vrea. noroc ca am zis la toate fetele si nu s-a intamplat nimic. i-a traso unei fete de la noi din clasa ( noi avem camere ssi in bai cutoate ca e cam...) a luat-o pe fata la baia baiatilor a dezbracat-o a lins-o pe cateva locuri intime dupa aia s-a dezbracat si el si au facut sex 2 ore + au avut absenta + exmatriculare. bine, faza e ca :
- nu te place
-toti baieti vor sa faca sex nu ca te iubesc
-cel mai bine si cred ca e cel mai bine asa nu te increde in baieti decat pe la o varsta mai mare ( de unde stiu faza cu baia? a vazut toata clasa pentru ca mama e profesoara.

| Raluca_Nastase_1991 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti vezi de scoala si de copilarie.lasa pe altele sa se prosteasca, esti o copila, traieste-ti copilaria acum pentru ca atunci cand vei fi de 17 18 ani o sa plangi dupa copilarie.