| LanguageMaster a întrebat:

Facultatea este un loc bun ca să-ți găsești o prietenă?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru unii studenti DA, fiindca in perioada anilor de studentie au si destul de mult timp liber in care se destind sau se distreaza cu colegii sau fetele/baietii de la alte facultati.big grin

Răspuns Apreciat de Editori
| Jeonghyeo a răspuns:

Depinde de facultate, daca urmezi una de stiinte exacte, fizica, matematica pura sau inginerie e mai putin probabil sa gasesti fete (presuspunand ca te referi la Romania) dar la altele precum studii economice, stiinte sociale sau medicina de exemplu sunt mult mai multe. De asemenea depinzand de facultate ai mai mult sau mai putine timp liber pentru iesiri/evenimente etc dar da, este cert un loc mai bun decat liceul sau locul de munca

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jeonghyeo):

Eu zic ca e mai ok la munca, cu atât mai mult dacă lucrezi la birou, la privat, repartizat pe echipe. La munca se fac team-building-uri. E doar părerea mea, ma poți contrazice.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci ele nu vin la facultate să se mărite.

| Frank51 a răspuns:

Nu exista un loc mai bun decat altul. La facultate gasesti foarte usor dar nu persoane potrivite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de facultate. Eu n-am avut timp nici sa respir, și dacă te duci ca mine la facultate de inginerie găsești 90% băieți și restul nasoale. In schimb dacă te duci la o geografie, științe politice, jurnalism și care mai sunt, e alta poveste.

| LanguageMaster explică (pentru anonim_4396):

Drept spre exemplu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LanguageMaster):

La drept nu știu ce sa zic cu certitudine dar eu cred ca situația e in felul următor: deși e un mediu serios unde se învață mult cred ca ai destul timp de ieșit, și la drept știu ca cel puțin înainte, acum nu știu exact cum mai e, erau multe fete. Deci cred ca ai șanse. Dar nu cred ca este mediul cel mai propice pentru gagicarela.

| saresipiper a răspuns:

Si biserica e, pentru oamenii care n-au decat sex in cap, ca tinewinking