| Alexxiax98 a întrebat:

Faptul ca are un handicap v-ar putea impiedeca sa iubiti un om?
Ma refer la tipul de iubire amoroasa, sau cum sa-i spun, iubit-iubita, intelegeti.

32 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Trebuie sa fii un om foarte superficial si mizerabil pentru a face asta, dezumanizat chiar.

| shrink a răspuns:

Iubirea si atractia fizica nu au un manual dupa care se intampla, deci nimic nu impiedica nimic!

| Freya1 a răspuns:

Iti dai seama ca daca ar fi o chestie de început orce om ar ocoli un alt om cu handicap pentru o relație cat am încerca să fim de ipocriți.
Dar daca ar fi deja iubitul meu si ar păți ceva doamne fereste normal ca l-aș iubi in continuare.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, dar nu poți să-i condamni pe cei care nu vor să se lege la cap cu așa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar, mult mai rau e sa aibã
handicap mintal

| Alexxiax98 explică (pentru anonim_4396):

Mai rau decat ce? Ma refeream la orice tip de handicap, nu am zis nicaieri ca fizic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexxiax98):

Vroiam sa ma refer la probleme mentale (anxietate, ADHD, schizofrenie, Bounderline, probleme de personalitate) etc etc

Oamenii cu handicap de orice fel meritã mult mai multa iubire

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Lui Ray i-ar prinde bine una cu personalitate multipla, sa zica si el ca e poligam, cum ii place.

| Emazio a răspuns:

Da, eu sunt un om sanatos de ce sa imi aleg un partener care este uneori o povară. Iti dai seama ca orice om sanatos vrea alt om sănătos, dar uneori sunt cazuri cand oamenii se sacrifica si aleg un om cu handicap.

| Emazio a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubire într-un spital ca altceva nu ai ce sa faci cu el. Iti dai seama ca este imposibil sa ai ca partener asa persoana, uite de exemplu traiesc in prezent in apartament cu niste tipi, si unul din ei si-a chemat iubita sa se mute. Tipa e super tâmpită, cand sta normal cand subit la impuls o ia razna, cand face o tampenie cand isi cere scuze in fata lu asta. Si e super panicata de multe chestii, deci mda vezi cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,m-ar impiedica.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca i se intampla cand e deja cu tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nu știu.
Depinde ce handicap, ce vârsta as avea, dacă am avea copii, ce as simți pentru el

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Inima nu stie ca are handicap sau nu, face ce vrea. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de natura handicapului!
Daca ar avea un handicap psihic, cel mai probabil nu as intra in asemenea relatie, pentru ca-i dificil sa te intelgi cu un obsedat sau un oligofren.
Daca handicapul este fizic, iar tipul este un om inteligent si cu bun simt, da, i-as da o sansa.

| mastadont a răspuns:

Din păcate ipocrizia e mare în zilele noastre, spun acest lucru din perspectiva unei persoane cu handicap fizic grav, gradul unu. Ca și băiat este mult mai greu să abordezi și să cunoști cu adevărat o persoană normală pentru că aceasta inevitabil va judeca persoana cu handicap prin prisma acestuia. Numărul celor care ar avea o relație cu o asemenea persoană este foarte mic pentru că lumea vede prima dată handicapul și apoi persoana.

| RAY a răspuns:

Cata ipocrizie feminina pe aici, va faceti o imagine buna afirmand minciuni, dati sperante false acelor persoane, cat despre intrebare nu as sta cu o fata care are un handicap, plato nu a avut in viata lui o iubita nici macar paralizata dar comenteaza

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Exagerezi aiurea omule, nici tu nu ai stat deci de ce afirmi asa ceva?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Asta e o gluma buna laughing laughing dar sa se schimbe si fizic ca omida

| RAY a răspuns (pentru mastadont):

Numărul celor care ar avea o relație cu o asemenea persoană este foarte mic pentru că lumea vede prima dată handicapul și apoi persoana.

de ce nu incerci pe TPU, aici fetele pun accent doar pe suflet

| mastadont a răspuns (pentru RAY):

Pe TPU ipocrizia e la ea acasă. Nu am nevoie să încerc, am deja o relație.

| RAY a răspuns (pentru mastadont):

Stii care e problema nu ca ele mint,faza e cand te intalnesti cu ele si descoperi ca mint si ca conteaza fizicul,daca ar fi sincere ai stii ce sa faci,dar ele nu sunt sincere,nu au un gram de sinceritate,mint nelimitat si infinit, daca ar spune nu te plac si asta nu ar mai exista zona prieteniei dar stai ca au nevoie de un tampon emotional,catelus de care sa se foloseasca, multe se remarca prin vaginul lor atat, cand le spui te a fac misogin, sunt misogin, daca adevarul ma face misogin asta e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si daca e asa care ar fi problema?
O duci tu mai bine decat un catelus? Vad ca doar iti expui frustrarile si neputintele. Fii tu ala sincer si zi "bai frate nu pot avea nicio femeie pentru ca sunt distrus si prefer sa le incriminez pe ele".

| mastadont a răspuns (pentru RAY):

Problema de fapt e alta. Cele care spun că doar sufletul contează se mint pe ele însăși, vor să creadă în acest lucru dar din păcate este imposibil pentru că activitatea chimică din creier este mai puternică decât ce ar vrea ele să creadă. Atracția asta e de fapt, o eliberare de anumiți hormoni care are loc atunci când vedem o persoană pe care o considerăm atrăgătoare din punct de vedere fizic. Și cum societatea din zilele noastre are standarde foarte stricte referitor la fizic este de înțeles că mulți nu se încadrează în acele reguli.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce te-ai enervat,eu daca vreau vagin gasesc, pe banii cumperi cate vagine vrei, eu sunt distrus care spun adevarul nu ele ca mint, misto, cine te pune sa ma citesti fata?

| RAY a răspuns (pentru mastadont):

Corect,asa e, ce sa faci traim in Romania, macar avem romance pe oriunde mergem pe centura

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-ai facut un nou cont special pentru mine,ce onoare pe mine laughing laughing eu numi neg frustrarile,complexele,trebuie sa le accepti nu sa le negi, eu nu jignesc femeile,ele singure se jignesc intre ele,am prietene destule cu care ma inteleg bine si sunt mai misogine decat orice baiat cu care m-am intalnit,voi va urati intre voi,nu va suportati,va barfiti,in mare parte ceea ce spun mi-au spus fetele, asa ca nu ma acuza pe mine ca voi nu va suportati,nu e vorba ca nu pot avea e vb daca imi doresc asa ceva,nu-mi doresc asa ceva,pentru mine increderea este baza, iar fetele sunt lipsite de sinceritate,sunt distrus pentru ca nu va cred,tu esti distrusa pentru ca nu crezi in spiridusi, vezi cat de aiurea gandesti, nu e vorba ca nu pot avea e vorba ca nu exista ceea ce imi doresc simplu, asa ca numai judeca tu omul asa usor, demonstreaza tu ca nu esti ca ceea ce afirm eu si atunci da voi recunoaste, dar nu judecati, jigniri

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite stai cu acest baiat https://www.tpu.ro/......i-mainile/

daca stai eu promit ca imi retrag afirmatiile despre tine mai ales ca vad ca te-ai simtit, ce spui accepti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce afirmatii ai facut despre mine, dragule?
Ce e cu baiatul ala si de ce sa stau cu el? laughing