| bibya a întrebat:

As putea sa uit persoana iubita atata timp? Nu stiu alti cum pot sa nu inteleaga acest lucru uni spun ca in iubire totul e permis oare e adevarat? Voi ce spuneti e bine sa ai un iubit de la 9 ani asa pana la vreo 18 ani daca te intelei bine cu ea? Ms mult

5 răspunsuri:
| Ela_PuRpLe a răspuns:

De la 9 ani? Eu la 9 ani ma jucam cu papusile.
La prieten ar trebui sa te gandesti de la 14 ani in sus zic eu.

| albastrel a răspuns:

In primul rand mi se pare foarte aiurea sa ai un iubit de la 9 ani, si iti spun de si de ce. Daca incepi o relatie cu cineva de la 9 ani, la 11-12 va veti incepe si viata sexuala, pe la 15-16 ori ramaneti ''insarcinati'' ori va despartiti pentru ca... tentatiile sunt mari si vei vrea sa cunostii si altele fete / alti baietii. Deci mai bine traiti-va copilaria si incepeti sa iesiti cu cineva dupa, hai sa zicem 14 aniwinking. bafta!

| irina_4793 a răspuns:

Bucura-te de prezent si o sa vezi pe parcurs cum sta trebuie, nu poti sa stii de pe acum ce se va intampla pe viitor, mai ales ca esti la o varsta atat de frageda.Trebuie sa mai cresti, sa te dezvolti emotional si abia atunci vei vedea cum stau lucrurile cu relatiile.happy

| versavia a răspuns:

Iubit la 9 ani nu e rezonabil sa ai un iubit.Scuza-ma da aia inca e varsta scolii a jocurilor si a papusilor. Chiar fiind fata nu este chiar atata de "coapta" la minte. Sa mai astepte inca vreo 9-10 ani.

| luizatgv21 a răspuns:

Nu cred ca va dura pana la 18 ani pentru ca sunteti mici iar cand veti ajunge pa la15-16 ani o sa vedeti pe cineva care iti place mai mult si asa se termina totul.