| HuAlexandru20 a întrebat:

__FARA RASPUNSURI TROLL E CEVA SERIOS! __
Buna TPU am 15 ani si cred ca am Fimoza, de vreo 3-4 zile a inceput mancarimi in jurul penisului si mai nou capul este foarte rosu ca intr-o erectie contiunua, acum nu imi pot trage pielea in jos simt o usturime usoara si nu mai am o erectie normala, imi puteti spune trebuie neaparat sa fac operatie sau exista si alte metode?

Precizez ca pana acum o saptamana nu aveam absolut nimic.

Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Daca pana acum o saptamana nu aveai nimic, nu poate sa fie vorba de fimoza. Probabil este o infectie. Ar trebui sa spui parintilor si sa mergi la medic, nimeni nu poate sa iti zica exact care este problema citind intrebarea ta

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Igiena precara, de aceea s-a inrosit si iritat!
Spala-te cu apa calda si sapun, foarte-foarte bine pe cuc si prin pliurile lui, ca s-a uscat sperma si ti-a iritat cucul.
Incearca sa-l speli pana elimini toata crusta care s-a uscat pe el si de azi inainte spala-l ZILNIC numai cu apa calda si spaun.

De asemenea, dupa mastrbarea este obligatoriu sa urinezi, ca sa elimini sperma ramana pe teava si imediat sa te speli cu apa calda si sapun, tocmai pentru a pastra cucul curat.

| mihai69 a răspuns:

Ai jeg sub prepuț și a provocat o infecție - balanită. Mergi la dermatolog pentru tratament.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic pentru a rezolva problema.Iar fimoza sa stii ca nu apare de pe o zi pe alta.

| Hyperion7 a răspuns:

Fimoza nu apare din senin, ci ca urmare a dezvoltare a glandului.
Tu in mod normal trebuie sa îți "lărgești" pielea după duș, trăgând puțin câte puțin de pielea de pe capul penisului, fara a abuza.
După câteva săptămâni ar trebui sa își dea ea drumul.
Dar din ce zici tu, nu e fimoza asta, probabil e vreo alergie