| ZebraGalbena a întrebat:

Femeile simt vreo placere in a face oral?
De ce prima data le e scarba dupa nu?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu are mare legatura cu prima sau cu ultima oara. Depinde destul de mult de educatia primita de fata. Unele mi-au facut cu mare entuziasm, altele au refuzat categoric desi am facut multe altele cu ele.

33 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Cine a zis ca le e scarba?!laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa nu generalizam.Natura umana este extrem de diversa. "De gustibus non est disputandum"

| Felys a răspuns:

Cum poate sa iti placa o chestie scarboasa, din pacate unele fete sunt atat de disperate sa nu isi piarda partenerii incat isi calca peste mandrie si fac oral mintind baiatul ca le place, in realitate nu are cum sa placa cuiva asa ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru Felys):

"in realitate nu are cum sa placa cuiva asa ceva" te crezi dumnezeu si ai fost in mintea la toti, de le stii pe toate? cat de penibil

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Felys):

Pentru a putea da un raspuns de natura :"isi calca peste mandrie si fac oral mintind baiatul ca le place, in realitate nu are cum sa placa cuiva asa ceva" trebuie in mod obligatoriu sa fi facut asa ceva pentru a putea emite constatarea. In caz contrar raspunsul tau denota doar ipocrizia ta.

| Felys a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt atee,deci nu le am cu dumnezeii de nici un fel,eu gandesc doar logic,nu pot concepe sa placa cuiva sa faca asa ceva,mi se blocheaza mintea sa gandesc altfel, ne place sa mancam ceva dulce, sa mirosim o floare, sa lingem inghetata de pe bat, dar de aici pana la....nu,nu e posibil sa placa

| Felys a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mai bine ma calca trenul decat sa fac asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Felys):

".nu,nu e posibil sa placa" aha deci nu esti religios esti doar copil atunci. multi pe aici au idei preconcepute. e penibil sa zici ca nu iti place sa conduci o masina cand tu nu ai condus inainte. stii tu vorba aia, cine nu ajunge la struguri zice ca nu sunt buni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu ii mai spuneam si eu daca vedeam raspunsul tau laughing

| Felys a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai sunt demult copil,nici macar ficamea nu mai este copil, cat priveste de masini conduc de multi ani si sunt femeie, nu barbat, eu am facut acea afirmatie gandindu-ma ca la cat de smecheri sunt baietii din ziua de azi si cum le prostesc ei pe fetele credule, iar ele indragostite pana in gat se lasa calcate in picioare de masculi cu teama de a nu-i pierde, eu asa vad lucrurile

| anonim_4396 a răspuns (pentru Felys):

Scuzele mele, esti una din cele 2 "extreme", nu esti copil esti doar o babuta daca ai spus ca si fiica d-vostra numai este copil. cat despre " cat de smecheri sunt baietii din ziua de azi si cum le prostesc ei pe fetele credule," da aici aveti dreptate, multi fac asa in ziua de azi dar eu nu ma refeream la chestiile astea. altfel e intr-o viata de cuplu care se cunosc de ceva timp si exista o igiena persoanala buna. nu toata lumea face sex oral doar ca sa nu piarda pe cineva, exista oameni care le place / se excita facand asa ceva. desigur acum pot presupune 100% ca nu ati facut asa ceva vreodata avand in vedere si varsta, de aia aveti ideii preconcepute despre asa ceva. gresesc? cum am zis, cine nu ajunge la struguri spune ca nu sunt buni

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Felys):

Fiecare are dreptul sa comenteze sau sa-si exprime parerea insa in cazul in care alti 7 utilizatori raspund la unison, insa parerea lor difera radical de a ta nu poti afirma/considera ca doar gandirea ta este logica. Nu-mi pot imagina ca avand aceasta conceptia care iti "blocheaza mintea" sa poti intelege ca un barbat si o femeie care se iubesc simt nevoia unor fantezii sexuale nascute dintr-o imaginatie sexuala mai bogata decat cea a unui cocos sau iepuroi care sare pe partenera da din cur rapid de cateva ori ii sare sperma si cu asta a terminat si-a pus palaria si a plecat. Crezi ca pe noi toti ceilalti ar fi indicat sa ne "calce trenul" sau sa ne arda "focul iadului".laughing

| Felys a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca nici nu imi doresc asemena struguri

| Felys a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cand eram eu tanara, astfel de practici se numeau perversiuni sexuale si erau privite ca ceva foarte murdar si defaimator, sorry, eu nu am putut evolua in aceasta privinta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Felys):

Ce ti-am zis, nici nu ai gustat din struguri dar crezi ca au un anumit gust. nu denota inteligentawinking totusi inteleg partea cu "astfel de practici se numeau perversiuni sexuale si erau privite ca ceva foarte murdar si defaimator, " ti s-a bagat pe gat ca asa ceva e "urat" si nedemn de o femeie. nu ma mir. e ca religia, baga pe gat si cand cresti ramai cu prieteni imaginari. soarta. fiecare il duce capul pana la o limita, depinde de fiecare unde e limita

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Felys):

Nu cred sa fii cu mult mai mare, ba chiar cred ca suntem cam de o varsta.Si culmea si eu sunt ateu.Insa crede-ma ca prietenii si prietenele care erau cu religia si mai mergeau de voie sau nevoie la biserica nu erau atat de reticienti in aceasta privinta uneori erau mai "perversi" chiar decat eram eu. Ceva ma face sa incep sa am "credinta ferma" ca nu ti-ai vazut nici macar sotul in intreagime in "costumul lui Adam" sau sa fi practicat in viata ta o alta pozitie in afara de cea "standard" a misionarului.In ultima instanta chiar ca nu avem noi drepul sa te criticam. Multa sanatate.

| SkyPilot a răspuns (pentru Felys):

Nu as fi crezut pentru nimic in lume ca esti fata happy Am mai "remarcat" niste raspunsuri de-ale tale si ma intrebam cum de un tip atat de slobod la gura isi pune un avatar cu pisici. Nu o lua ca pe o insulta, fiecare isi alege propriul fel de a vorbi, nu stau sa judec pe nimeni.

| Felys a răspuns (pentru SkyPilot):

Aparentele inseala,plus ca femeile sunt mai slobode la dialog decat barbatii in majoritatea cazurilor,cat priveste poza mea de la avatar am ales-o pentru ca imi plac animalele in general, cam toate, dar tigrii in special, acum sincer, poate cuiva sa nu ii placa un astfel de specimen

| SkyPilot a răspuns (pentru Felys):

Nu sunt mai slobode, noi ne impunem anumite limite ca sa nu va ofensam happy
Nu spun ca avatarul nu imi place, dar nu prea e ceva ce si-ar pune un barbat.
I-am raspuns mai devreme lui Depress, ar fi valabil si pentru tine.

| Jardelin a răspuns:

Cine ti-a spus ca prima oara le scarba?

| pufulescu a răspuns:

Nu poti sa spui ca le e scarba. E o chestie innascuta, le place sau nu, la fel ca 'priceperea' la ce se face in pat. Unele stau scandura, altele se misca excelent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa-ti zic ceva la care de aici or sa-mi sara cativa pe raspuns...
Asa ceva fac doar...Proastele.
De ce?
Pentru ca isi permit sa renunte la demnitatea lor.
Pur si simplu se injosesc.
Baiatul isi bate joc de ea pentru ca accepta, iar ea e proasta pentru ca proasta.

Plus ca e scarbos ca dracu.
De aia exista sistemele din corpul nostru. Fiecare are cate-un rol.
Nu poti amesteca sistemul digestiv cu sistemul reproducator fiindca iese fix pe dos.
Foarte bine, vrei asociezi ceva cu partenerul, sa fie exact la fel.
Ochi-ochi.
Gura-gura.
Mana-mana.
Etc.-etc.

| SuntFataInPlm a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate...

| Felys a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu te sustin si te aprob

| anonim_4396 a răspuns (pentru Felys):

Si eu la fel la tot ce ati spus.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt de loc de acord cu tine. Nu ai iubit niciodata cu adevarat ca sa intelegi cat de mult ai dori sa oferi partenerului orice placere si sa vezi in ochii lui ca ai reusit. Eu ca un "prost" ce sunt "m-am injosit", "am renuntat la demnitatea mea" si "am lasat sa isi bata joc de mine" cateva partenere, facandu-le oral. Nu mi s-a parut de loc scarbos ca dracu, ba dimpotriva, mi s-a parut fantastic sa ii "culeg" orgasmul in varful limbii iar "dupa" sa fiu imbratisat si apreciat pentru ceea ce i-am oferit.
Iti doresc un misionar cat mai variat! Sper sa iti amintesti de ceea ce ti-am scris aici atunci cand partenerul tau nu va mai avea chef de sex cu tine, sau te va lasa, sau va umbla prin vecine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

"Hai sa-ti zic ceva la care de aici or sa-mi sara cativa pe raspuns..." - thinking Am zis eu bine? Am zis.
Si n-ai folosit bine cuvintele pe care le-am spus eu.
Am privit din alte puncte.

"sau te va lasa, sau va umbla prin vecine." - " Die, die, die my darling "

| SkyPilot a răspuns (pentru anonim_4396):

"IGNORANCE IS STRENGTH" happy Cata clarviziune, mai ceva ca Expertiza si Carmen Harra la un loc! Cati 15 ani ai?
Sigur ca ai privit din alte puncte, chiar de la capatul opus am putea spunewinking
"... Just shut your pretty eyes" - and hide your head in the sand!
Odihneste-ti mintea in continuare, chiar ai nevoie dupa atata efort intelectual! Noapte buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkyPilot):

"mai ceva ca Expertiza si Carmen Harra la un loc" - Cine? confused

"Cati 15 ani ai?" - Aha.

"and hide your head in the sand!" - Sigur. Asa o sa faca nano-strutul de mine.

"Odihneste-ti mintea in continuare, chiar ai nevoie dupa atata efort intelectual!"- Sigur. Deja am scos fum pe urechi.
S-a incalzit piticul si-a inceput sa alerge.

" Noapte buna!" - Nici cu cronologia nu stai prea bine.
Sau poate esti din alta tara thinking

| 1DeadMemories a răspuns:

Sunt multe in viata care nu-ti plac pana nu le faci.Un fel de mancare iti poate provoca greata la vedere, dar gustul sa-ti placa. Nu stiu daca felatia in sine provoaca placere, insa satisfactia partenerului cu siguranta provoaca.

Vis-a-vis de raspunsul lui Felyshappy...mi-e greu sa-mi dau seama ce discutii ai cu fata ta despre sex daca esti asa pornita si reticenta la un banal sex oral.
Oricum, ce face fiecare in intimitatea dormitorului, nu priveste pe nimeni. Autenticitatea de care dau dovada unele cupluri, in practicarea sexului, le intareste relatia.

| neanderthalfararusine a răspuns:

Ori iti place, ori nu. Legat de prima oara, scarbos nu li se pare, maxim ceva neobisnuit, pentru ca, evident, nu au mai facut ceva de genul asta. Exista femei carora le place oralul, si nu numai nimfomanelor. laughing

| Dendoris a răspuns:

Scarba scarba la aparente pana dai de gust laughing

| Bambyynaa007 a răspuns:

Nu e vorba de gustwinking e vorba ca o fata, ca ii place ca nu ii place face asta pentru ca "partenerul" sau sa se simta cat de bine cu putinta. Asa ca dupa ce o face odata de doua ori, o fata o face de placerea de al vedea pe baiatul ei fericit