| anonim_4396 a întrebat:

Fetele, cat de mult conteaza parerea prietenelor in a te cupla cu un baiat?
tinand cont ca fizic in opinia ta e baiatul e acceptabil dupa tine.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Isi raspunde feminitatea din mine, conteaza in masura in care ele fac spume la gura cand ma vad cu el

| SG1995 a răspuns:

Foarte mult, prietenele îi atrag atenția dacă ești dobitoc au ba.

| Plato a răspuns:

Fara supărare, e o intrebare penibila.
Nu are cum sa conteze parerea prietenilor in alegerea partenerului, la fel cum nici fizicul ala "acceptabil" (in ghilimele deoarece nu exista asa ceva) nu are vreo treaba cu relatia.
Nu iti vei creste copiii cu opiniile prietenilor.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Fara suparare PLATO, dar tu cam des comentezi TOTAL pe langa subiect.
In caz ca traiesti intr-o pestera in lumea de azi, majoritatea fetelor cer sfaturi de la prietene.
Ipotetic : Ex. sa zicem ca este un baiat care fizic ii corespunde fetei, dar prietenele o sfatuiesc sa il evite deoarece are sa zicem iersiri nervoase/e violent (ca exemplu), fata nu o sa se cupluze cu el...

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata ar trebui sa-i vada ea iesirile, nu prietenele.
Nu exista a corespunde fizic cuiva, nu stiu ce seriale SF vezi tu.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Exact ce spuneam mai inainte, eu zice ceva tu intelegi altceva
ABSURD SA VB CU TINE

| Mistery3Teodora a răspuns (pentru Plato):

Sunt de acord cu tine, Plato. Daca este iubire adevarata intre doua persoane, nu e necesar sa ceri sfatul nimanui in legatura cu fizicul pentru ca oricum nu prea conteaza, atata timp cat iubesti persoana respectiva. Totusi daca are iesiri violente, eu cred ca un sfat e bine primit.

| Plato a răspuns (pentru Mistery3Teodora):

Ma bucur sa aud(citesc) asta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul nu intelege romana ca e filozof grec

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Plato tocmai ti-am citit, raspunsurile date pe site, si ...am ajuns la concluzia ca tu esti opusul meu, La propriu tu gandesti cu 360 de grade invers fata de mine.
Si 2 la mana, traiesti intr-o lume ideala / teoretica, Practic :viata reala e total diferita.
apropo ai descifrat numele meu?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am incercat, ar trebui?

| Emma30555 a răspuns:

În mod normal prietenele nu ar trebui sa te influențeze, depinde de persoana, sunt fete mai influențabile dar dacă fata se îndrăgostește nu mai tine cont de nimic. Părerea prietenelor e cel mai adesea indirecta, dar cum am spus o fata care știe ce vrea nu se lasă influențată. Se poate întâmpla sa i placa de un băiat și o prietena care îl știe mai bine decât ea sa i spună anumite lucruri dar ea, dacă îl place nu va tine cont. În general băieții au impresia ca prietenele sunt devina în problemele care apar între ei dar nu e adevărat, dacă el se poarta urat cu prietena lui chiar dacă o prietena vrea sa i mai dea un sfat, nu înseamnă că ea o influențează înseamnă că totuși acel băiat se poarta urat iar acea fata doar o susține...

| Goete a răspuns:

Cand e cel/cea adevarat/a ti se aprind lampile si nu mai conteaza nimeni si nimic

| Mogiojojo a răspuns:

Daca il iei ca pe un obiect cu care sa te afisezi in societate conteaza, daca e o iubire sincera nu ar trebui sa conteze.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Depinde de persoana. Multe fete si multi baieti decid sa intre intre o relatie deoarece e partenerul e considerat un accesoriu acum, ceva cu care sa iti impresionezi prietenii si sa iti amplifici stima de sine. Acum ne alegem partenerii cu o lista de cumparaturi, daca e nu stiu cum sau are nu stiu ce masina sau alte alte porcarii.
Daca cauta o relatie serioasa atunci nu ar trebui sa conteze decat parerea ei proprie.