| Anonimcikkk a întrebat:

Fetele incep sa masturbeze dupa primul act sexual sau o fac si inainte de aceasta

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca inainte pentru a se descoperi dar nu toate

| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei tinerii atat baietii cat si fetele incep sa se masturbeze cu multa vreme inainte de primul act sexual. Masturbarea intravaginala va pregati si va usura foarte mult dezvirginarea. Masturbarea este considerata ca fiind benefica deoarece detensioneaza organismul de stresul hormonal.La aceasta concluzie au ajuns medicii si cercetatorii care au studiat in decursul timpului efectele acestei activitati. Activitate placuta daca ai inceput sa-ti explorezi trupul.

| mihai69 a răspuns:

Nu e o regulă; fiecare cum are poftă.
Unele chiar niciodată.

| Emilian65 a răspuns:

Cele mai multe se masturbeaza inainte de a face sex. De ce? Ca sa se dea mari ca sunt inca virgine.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu stiu, tu cum o faci?!

| Betrix a răspuns:

Depinde.