| BoomBoomToxic a întrebat:

Masturbarea dauneaza? Este bine sa te masturbezi?
Cam la cati ani incep fetele sa se masturbeze?
Funda+vot Si va rog sa nu faceti misto

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misogin total gresit eu cunosc pe cineva care se masturba dupa cum mi-a zis ea de 3 4 ori pe zi si de 4 5 ani asa face daca ai vedea-o ce slabuta e si cu vederea la fel poarta ochelari acum. Te rog sa te mai documentezi putin si apoi sa vorbesti in totalitate despre asta intr-adevar cea ce ai zis tu cu placerea e si asta adevarat insa sa incepi de la 8 ani sa te masturbezi eu cred ca nu sti ce vorbesti. Du-te si intreaba un medic sa vezi ce iti zice mai ales daca ii zici ca e bine de la 8 ani sa te masturbezi ala isi pune mainile in cap. Masturbarea poate provoca boli in unele cazuri pot fi incurabile. Masturbarea scade si inteligenta cu tot cu memorie findca pentru a se preduce acel lichid este nevoie de neuroni tu masturbandute pierzi sute de neuroni care nu mai pot fi salvati adica odata ce ii pierzi nu ai ce sa mai faci. mai multe poti citii aici
http://endlessq.wordpress.com/......ei-efecte/

sau daca te indoiesti de acest articol dai un search pe google sunt sute de bloguri si site-uri care zic asta

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa inceapa si la 8 ani sa se masturbeze fetele dauneaza doar la starea placerii cand o sa faci sex nu te simti asa bine in rest sanatatii nu dauneaza deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce iti pot spune este ca masturbarea dauneaza nu gluma cateva exemple ar fi ca iti poti pierde din claritatea vederi, masturbarea poate duce la tot felul de boli. Daca chiar vrei asta fa-o regulat nu de mai multe ori pe zi. E bine sa incepi cam de la 16 17 ani nu mai jos de aceasta varsta findca nu e recomandat medical.