| Dobrogea a întrebat:

FETELE VA ROG FRUMOS DIN SUFLET AJUTOR URGENT!

DECI LA PRIMA ÎNTÂLNIRE CUM SĂ PROCEDEZ:

Aș vrea să-i dau fetei un buchet de flori trandafiri roșii, dar câți la număr? Și să fie toți roșii sau amestecați cu albi?

Dacă aveți un link de c să arate buchetul ar fi foarte frumos.

BUN.

SI ACUM ÎNTÂLNIREA.

UNDE NE ÎNTÂLNIM:
In parc e ok? Îi dau florile ne vedem, vorbim, bla bla, și după mergem în cafenea, e ok? Să bem ceva că e cald afară, ar fi urât să o țin fata să moară de setelaughing)
Bun.
Deci cum este fetelor?
Aș vrea un link cu un buchet de flori, cum va place, ceva micuț pentru inceput, dar bun.

FUNDĂ!
MULȚUMESC ANTICIPAT!

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Astea sunt lucruri depăsite, flori duci la medic sau la scoală la profesoare, sau in cimitir la mort, fetele de azi numai pun accentul pe asta, flori si bomboane, astea erau cadouri apreciate in anii 80-90, acum fetele vor sa fie duse la film la mall sa le cumperi haine pantofi bijuterii, sa le inviti la restaurant sa manince bine, si după sa te paraseasca sa caute altul cu care la fel sa faca.

| alexalx1234 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ai uitat de plimbările cu BMW-ul

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alexalx1234):

Asta e bonus, cu bmw sau Lexus

| Violleta2022 a răspuns:

La prima intalnire: 1 singur trandafir rosu sau alb, depinde cat vrei sa fii de direct!
Buchetele mai tarziu, ca ar fi prea mult pentru prima intalnire.
Va puteti intalni in parc daca nu-i foarte cald afara, preferabil in mall unde-i mai racoare, sau la o cafenea ori cofetarie, ca sa fie mai liniste si mai discret.
Intreab-o ce doreste: cafea, suc, inghetata, prajitura si fa un efort sa platesti tu, prima consumatie.
Daca te place si accepta si o a doua intalnire, decideti impreuna unde va intalniti.
Succes!

| Dobrogea explică (pentru Violleta2022):

Bine.
Dar de ce nu se dă un buchet micuț la prima întâlnire?
Este prea mult nu?
O să trebuiască să caut unul mare, dar mare, știi cum se numesc Trandafirii din aia mari, și roșii normal. Mda, deci așa. Dar mai mult de un trandafir la prima întâlnire ce ar înseamna? Nu este ok nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dobrogea):

Este ok si un buchet de trandafiri, dar pentru ca va plimbati 2-3 ore cu ei in mana pe caldura asta, or sa ajunga ofiliti si nu are sens sa faci acest lucru.
Apoi, este prea ostentativ sa oferi un buchet intreg. Daca ai merge la ea acasa sa o iei, ai putea sa-i duci un buchet, ca-i lasa acasa, dar sa mearag la plimbare cu buchetul dupa ea, la temperaturi caniculare, este incofortabil si dupa cum spuneam, nu rezista florile, atatea ore.

| TheHobbitNZ a răspuns (pentru Violleta2022):

Bine, bine, și deci trebuie să o conduc până acasă. Dar dacă nu vrea că eu să știu unde stă exact? Dacă ajungem undeva in apropiere de zona unde stă, și după spune că se descurcă ea mai departe, eu ce să fac, să accept sau să insist să o conduc până acasă că nu este nici un deranj pentru mine?!
Deci cum e?
Nu este indiscret să o întreb unde locuiește? Sau este ok, și plăcut/recomandat sa o întreb.
Mulțumesc anticipat!

| Violleta2022 a răspuns (pentru TheHobbitNZ):

O fata daca te place va accepta sa o conduci acasa, cu placere.
Nu-i nevoie sa insisti decat politicos.

| Dobrogea explică (pentru Violleta2022):

Bună din nou!
Tot mă gândesc la buchetul ăla de trandafiri, nu mulți, puțini dar tot mă gândesc la el. Și acum nu ne mai vedem la ea în oraș ci in altă parte. Deci dacă îi dau până la urmă un buchețel de trandafiri roșii este un gest frumos pentru fete? și eu e sufletistă ca și mine, și ce crezi că o să-i placă sau o fac eu de oaie rău de tot? Și cred că dupa aia după ce ne vedem o să plece cu mașina unde stă ea, și florile o să reziste. Eu nu pot merge cu ea unde ea va sta că e în locuri deferite. Deci asta e. Și la flori pot să le pun fiole din ale mici cu apă la fiecare floare și o să fie ok până ajunge ea unde stă.( In altă parte, nu acasă la ea). Aproapo i-am luat un evantai să îi dau, asta crezi că o să-mi mai salveze pielea?

| ywar a răspuns:

Trandafir rosu, prima întâlnire? Rosu e cam deplasat pentru prima întâlnire.
Dacă vrei sa faci ceva o inviti la tine acasă, comanzi ceva ușor de mâncare, muzica, ii bagi o tărie pe gat și pe urma ii dai în ea ca la mondiale. Dacă ii place cum ii dai, îți spun eu gata, meciul e jucat.

| Jany123Jane a răspuns:

Du-i o cutie de bomboana, ca de flori nu o sa fie prea incantata.

| Ardamax69 a răspuns:

La hotel

| VasileIanis a răspuns:

Un trandafir alb si unu rosu intr-un buchet sunt de ajuns