| anonim_4396 a întrebat:

de putin timp am cunoscut o fata si vreau sa ii trimit un buchet de flori prin florarie online, ea este la facultate in Iasi iar eu sunt din alt judet si vreau sa stiu cam cate fire de trandafiri (ca asta vreau) sa aiba buchetul : nu prea putine dar nici prea multe. asta e prima, si prima fata cu care m-am apropiat atat de mult si trebuie sa iasa bine, ma gandeam sa fie cativa rosii si albi combinati sau altceva nu stiu
ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Inainte de a stabili un nr de trandafiri cauta floriile online care livreaza in Iasi si verifica preturile si aspectul buchetelor.

Gestul tau e foarte frumos! happy

| TheHobbitNZ a răspuns (pentru Oana92):

Buna de 2 sapt tot ma uit le stiu care si cum dar vreau sa stiu cam cate fire ar trebui si cu/ fara pereche?

| Oana92 a răspuns (pentru TheHobbitNZ):

Clar fara pereche! Doar la morti se duce un numar par de flori! Sa nu duci niciodata cuiva flori in numar par, o sa te alerge cu ele! laughing

Cum ti-am zis, depinde mult de bugetul tau si de cum arata. Daca iti permiti sa ii trimiti un buchet mare ii poti trimite unul care sa aiba atatea fire cati ani are. Dar ai grija totusi sa nu exagerezi, ai spus ca o cunosti de putin timp.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Buchetul ar putea sa contina un numar de fire de floare egal cu varsta ei. (Dar obligatoriu numarul firelor sa fie fara pereche). Explici celor de la florarie care este ocazia/evenimentul avut in vedere si vor sti ei ce culori sa asorteze.

| TheHobbitNZ a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi happy dar de ce fara pereche?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru TheHobbitNZ):

Fiindca buchetele cu numar par de flori sunt destinate mortilor, in cimitir pe morminte.

| FloriFloricaa a răspuns:

Eu fiind fată îți pot spune un lucru sigur: Mi-ar plăcea un buchet de 30 de fire. (mărișor)
O idee: Pe marginea buchetului pune trandafir albi, iar în mijloc roșii. (Hârtia care învelește buchetul tot albă sau roșie. big grin E destul de impresionant. Mai mare, mai bine! laughing