| anonim_4396 a întrebat:

Fetele virgine sau care au avut doar un singur partener sunt oare mai sincere, serioase si poti face o familie cu ele de durata lunga vs fetele care au avut multi partenerii si care ti au inceput viata sexuala de mici?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general fetele se cam distreazã pânã isi cam pierd toatã frumusetea intre 14-25 de ani dupa isi dau seama ca vor de fapt o familie si aleg un provider pentru un viitor copil.
Nu stiu ce sa spun din cauza hypergamiei ele vor merge din ce mai in sus pe o scarã de barbati, nu ai de unde sã sti dacã chiar si una virginã o sa iti fie fiedelã dar din perspectiva mea as alege cea virginã dar este doar un vis in societatea care trãim asa cã trebuie sa accepti femeile pentru ce sunt, nu ai de ce sã urãsti o femeie daca este curvã nu ai cum sã o schimbi.
Intotdeauna o sa plece de lângã tine nu ai ce face in legãtura cu asta, trebuie doar sã faci acelasi lucru.
Poti alege sa te intalnesti cu fete mai tinere decat tine, deoarece pot sta mult mai mult deoarece o sa te vadã ca un partener de duratã din cauza statusului mult mai mare ca ea.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte mare dreptate ai, sarbatorii fericite man

49 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu are absolut nicio legatura. Nu stii in ce context si-a pierdut o fata virginitatea. Daca insa e genul care n-a pus nici pret pe ea si in general are placerea asta de a schimba barbatii, da, cu o astfel de fata sunt mai mici sansele sa poti avea ceva de durata. Dar virginitatea nu inseamna neaparat sa ai si moralitate, principii.

| RAY a răspuns:

Poftim?

| GaZa1994 a răspuns (pentru RAY):

Chiar nu e nimic afisat? Si la răspunsul in care am zis ca barbati sunt in călduri, am avut o explicatie, dar nu s-a afisat. Nu sunt nebuna. Stiu ca am scris ceva. Site-ul asta a luat-o razna.

| Drimmero a răspuns:

Consider ca (ne)virginitatea nu prea are legatura cu caracterul unei fete, nu e ok sa rascolesti in trecutul cuiva,, ce-a fost a fost, a ramas acolo.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce caracter ai cand o faci de la 14 anii si ai peste 1000 de iubiti pana la 20 de anii? crezi ca nu conteaza trecutul unui om? eu cred ca conteaza, nu cred in scimbare, curva tot curva ramane, asta e vorba romaneasca, curva te nasti, curva mori

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Eu ma refeream strict pe subiectul ca o fata care nu mai e virgina n-ar putea fi de incredere.
Le-au miscat hormonii si pe copilele alea de 14 ani, n-ai ce sa le faci.

E varsta la care hormonii isi fac efectul,, fetele sunt diferite, oamenii sunt diferiti, nu poti sa bagi in aceeasi oala pe toata lumea pentru cateva 'exemplare'/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Aia care a avut multi iubiti se va satura repede, valabil si la barbati, cu cat ai mai putine partenere cu atat relatiile au fost mai lungi

| GaZa1994 a răspuns (pentru RAY):

Depinde. Se poate sa găsească un partener care chiar sa il iubească, ne mai contând trecutul fetei. Iar o fata care a avut numai un partener, nu are experienta necesară pentru a păstra unul in relatii ok (nu contează daca pentru el e prima relatie sau nu). Curvia se promovează, pentru ca e mai usor sa faci sex. Nu ai responsabilități de nici o parte si nici o obligatie iar intr-un final, ajungi sa primesti ceea ce toata lumea vrea azi : Afectiune si atentie. Problema singura e ca asta e total FALS si fetele care se opresc din curvărit, abia alea isi dau seama de asta si pe alea le poti numii fete ok, care pot face o relație ok (asta daca nu cumva le place falsul si atunci chiar se numesc curve).

| RAY a răspuns (pentru GaZa1994):

Uita-te la tariile civilizate,divorturii,curvie,desfrau,orgii, barbati singuri,mame singure,oamenii depresivi,sinucideri multe,ce inseamna toate astea? inseamna ca avem nevoie de iubire,familie de afectiune nu doar de sex,banii,iphone,bautura,omul are prea multa libertate si este manipulat sa creada in tot felul de aberatii,omul este o fiinta poligama de acord dar monogamia,o relatie se poate pastra daca exista implicare,dar daca parteneri considera ca a insela e ceva normal,apare divortul, nu vb de fetele care fac sex din placere treaba lor, vb de fetele, barbati care numai au un scop, sens si doar sex au in cap

| GaZa1994 a răspuns (pentru RAY):

Ai cam deviat de la întrebarea principală. Daca se ajunge la divorțuri, mame singure, barbati singuri, stări depresive si alte chestii din astea, sunt n motive, nu trebuie sa fie neapărat din cauza persoanei de lângă. Lipsa de bani, sănătate, lipsa de job, job naspa si alte motive. Si da! O relație se poate păstra daca exista implicare, dar nu multi pot asta. Sa iti faci o relatie e super simplu, sa o mentii, e tare greu. E vorba de implicare dând atenție la toate punctele de vedere, munca fizica, afecțiune (sunt oameni care iubesc dar nu arata, si tare aiurea suna si tare rau fac), comunicare/intelegere. Omul e complex, ca sa FII cu el, trebuie sa oferi cam TOT ce ai si nu ai. Si daca e sa luam barbati care au numai sex in cap, eu zic ca aia e un subiect de psihologie avansată. Cel mai probabil încă se fac studii ca sa se inteleaga de ce sunt asa. Eu nu ii învinovățesc, ci doar cred ca au o manie, cum multi alti oameni au cate o manie pe ceva anume si nu neapărat sex. In final, nu cred ca poti sa zici ca o fata e buna ca parteneră daca a avut un număr scăzut de barbati la viata ei sau ca nu e buna daca a avut multi barbati trecând prin patul ei... Toata lumea depinde de ce se întâmplă in jur si cum sunt cei cu care interactioneaza si asa mai departe. Daca am cauta exemple, sunt sigura ca am găsii chiar pe site-ul asta dar probabil nimeni nu vrea sa zică prea mult, ca sa nu fie judecata, cum de altfel, cam in asta consta o mare parte din viata acum (din păcate): A judeca...

| RAY a răspuns (pentru GaZa1994):

Barbatul este programatic genetic sa faca sex cu orice persoana de sex opus care il atrage sexual, e ceva involuntar, cum sa isi explic, simti placere cand vezi o fata frumoasa si te gandesti involuntar la sex

| GaZa1994 a răspuns (pentru RAY):

Mda! Aia se numeste bărbat in călduri

| RAY a răspuns (pentru GaZa1994):

Nu esti barbat nu ai cum sa intelegi, noi nu suntem in calduri, nu suntem la ovulatie, noi avem nivelul hormonului masculin mereu la fel, avand o dorinta sexuala des

| GaZa1994 a răspuns (pentru RAY):

Cred ca ajungem la o oare care discriminare. Daca sunt femeie, nu înseamnă ca nu pot înțelege cum funcționează un bărbat. In plus, toți sunt diferiti, cum si femeile diferă de la una la alta. Acuma ma intreb: Daca prietenul meu ma găsește acasa îmbrăcată super sexy si apoi facem sex si el termina de 5-6 ori in seara respectivă, a doua zi vede una frumoasa, tot i s-ar mai scula luând in calcul seara precedentă?

| RAY a răspuns (pentru GaZa1994):

Aici nu e vorba de discriminare, la fel si tu poti spune, nu stii cum e la ovulatie sau cand nasti, daca te iubeste cu adevarat, mereu te va gasi sexy indiferent de cate ori ati facut sex, iubirea e mai puternica ca dorinta sexuala

| GaZa1994 a răspuns (pentru RAY):

Mi se pare cam ciudat sa iti fie foame, sa mananci iar apoi sa iti fie foame iar. Cred ca daca iti e mintea la mâncare dupa ce ai terminat de mâncat, înseamnă ca nu ai mâncat destul. Asta cred ca va face pe voi nimfomani

| RAY a răspuns (pentru GaZa1994):

Iubirea e o obsesie continua, ai face sex non stop cu persoana iubita, cum un drogat sa r droga non stop, tu il iubesti cu adevarat?

| GaZa1994 a răspuns (pentru RAY):

Astea sunt povesti de adormit copii. Chiar ai sta 24/7 sa te uiti la persoana iubită? Chiar ai vrea sa o f***i 24/7? Chiar ai vrea sa o tii in brate si sa o pupi 24/7? Cred ca daca s-ar putea, ar fi ideal sa ne facem unul si aceeasi persoana cu persoana iubita

| RAY a răspuns (pentru GaZa1994):

Da,eu asta am simtit cand am iubit, poate tu sau voi femeile simtiti diferit iubirea, femeile cauta mai mult protectie decat nevoia de a iubi, cele mai multe femei nu isi iubesc partenerul ele stau doar ca sa se foloseasca de el, fiind un provider

| GaZa1994 a răspuns (pentru RAY):

Cu asta te-ai PERFECT catalogat ca fiind RASIST! Trebuie sa fii handicapat la cap sa crezi ca toate sunt la fel si ca toate se folosesc de voi pe post de provider. Am observat ca i-ai dat funda lui Clintz. Ala crede la fel ca tine: Toate sunt la fel si toate sunt curve care se folosesc de voi. Va doresc dupa teoriile voastre, sa aveti femeie la viata voastră. Sa va insele si sa se folosească de voi, barem sa va spuneți unul la altul "da frate! Ai avut dreptate" si tot prosti sa fiti, ca tot NU SUNT TOATE LA FEL.

| RAY a răspuns (pentru GaZa1994):

Rasismul este altceva, hitler era rasist dar nu ura femeile, hai sa fim sinceri, de cati barbati sunteti voi cu adevarat atrase fizic? 10, 20%, cu restul nu va compromiteti doar,hai sa fim seriosi,nu e vb de ca trebuie sa fi handicapat,rasist, trebuie sa vezi realitatea, femeile sunt atrase de putini barbati, lucru recunoscut si de voi, si de restul ce se intampla nu sunt ei provider si atat, chestia asta functioneaza de mult timp, cate femei recunosc ca stau cu x doar sa nu fie singure, multe

| RAY a răspuns (pentru GaZa1994):

De ce exista zona prieteniei? de ce ne tineti acolo? zona prieteniei e un termen extrem de popular,asta demonstreaza ca fetele, femeile vad barbati pe mai multe categorii
iubit, provider, frate, prieten etc
cand ajungeti la 25-30 de anii va compromiteti cu un proider ca sa faceti o familie

| GaZa1994 a răspuns (pentru RAY):

Ehe! Daca ajungea comentul meu pe care tu l-ai văzut blank, ai fii văzut ca am spus ce cel puțin eu mi-aș *** prietenul mereu. Asta referitor ca ma intrebai daca il iubesc cu adevărat. Apoi ca sa nu zic de mine, ca nu e normal in astfel de discutie, am zis ca sunt povesti. Acum ma iei cu "femeile au zona prieteniei", ceea ce cred ca e bine zis in altfel de cazuri. Femeile se inteleg bine cu bărbații daca nu vine vorba sa se culce împreună. Asta e alta chestie.

| RAY a răspuns (pentru GaZa1994):

In fine, eu ma culc, bye

| GaZa1994 a răspuns (pentru RAY):

Mda. Uitasem ca acolo e mai târziu. Noapte buna!

| Ethenya a răspuns (pentru RAY):

Mentalitatea ta este foarte, foarte invechita. Suntem in secolul 21, majoritatea persoanelor nu au un "provider".
In primul rand, ce te face sa crezi ca toate persoanele isi doresc sa isi intemeieze o familie?
In al doilea rand, de ce crezi ca o persoana si-ar dori sa aiba sau ar avea nevoie de un "provider"? Si desigur ca te-ai referit strict la femei. Majoritatea femeilor din ziua de azi lucreaza, apropo.
Modul in care generalizezi lucrurile este destul de ingrijorator.

"De ce exista zona prieteniei? de ce ne tineti acolo?"
Notiunea de "friendzone" vine de la ideea ca baietilor/barbatilor ce se comporta dragut li se datoreaza o relatie romantica sau sex. Idee care este ridicola.

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

Vrajeli feminime

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

Hai sa te contrazic, desi ma m plictisit sa discut pe subiecte de genul, ca nu ajung nici unde, fete sincere sunt ca fulgi de zapada vara

Mentalitatea ta este foarte, foarte invechita. Suntem in secolul 21, majoritatea persoanelor nu au un "provider".
vrei sa imi spui ca sunteti atrase fizic de toti barbati? toti barbati va atrag fizic,desi noi suntem sexul frumos,wow,ceea ce afirm e confirmat si de voi,va place doar de uni barbati care sunt masculini,frumosi,alfa dar pentru o relatie preferati un tip cuminte,de treaba,nu e nici o iubire in asta,nu e nici o idee invechita,e realitatea, inclusiv studiile dovedesc ca fetele prefera masculi macho pentru sex iar un baiat cuminte pentru o relatie
In primul rand, ce te face sa crezi ca toate persoanele isi doresc sa isi intemeieze o familie?
cand am afirmat eu asa ceva?

In al doilea rand, de ce crezi ca o persoana si-ar dori sa aiba sau ar avea nevoie de un "provider"? Si desigur ca te-ai referit strict la femei. Majoritatea femeilor din ziua de azi lucreaza, apropo.
Modul in care generalizezi lucrurile este destul de ingrijorator.

de ce ti ar dori? pentru ca stie ca cu ala alfa nu se poate o relatie serioasa, asa ca alege opusul lui, plus ca fetele au un ciclu si sunt atrase diferit de anumiti barbati in perioade diferite ale ciclului

"De ce exista zona prieteniei? de ce ne tineti acolo?"
Notiunea de "friendzone" vine de la ideea ca baietilor/barbatilor ce se comporta dragut li se datoreaza o relatie romantica sau sex. Idee care este ridicola.

asta e cea mai mare minciuna, ce relatie, sex, pur simplu te folosesti de el la nevoie atat

| Ethenya a răspuns (pentru RAY):

La ce te referi prin fete sincere?

"cand ajungeti la 25-30 de anii va compromiteti cu un proider ca sa faceti o familie" atunci ai afirmat ca toate persoanele isi doresc o familie.

Nu exista un tip de barbat care sa-i placa oricarei femei. Persoanelor diferite le plac lucruri diferite. Nu poti afirma ca toate femeilor le plac barbatii "masculini, frumosi, alfa", la fel cum nu poti generaliza ~50% din populatia lumii in acest fel. De asemenea, nu poti clasa barbatii in doar doua categorii: alfa si beta.

Nu ai raspuns la intrebarea mea, ci doar ai inceput sa te plangi. Prin provider presupun ca te referi la un breadwinner a.k.a a person who earns money to support their family, typically the sole one.

"fetele au un ciclu si sunt atrase diferit de anumiti barbati in perioade diferite ale ciclului"
Um, wtf? Sunt fata si pot afirma 100% sigur ca nu asa stau lucrurile.

Si din nou nu ai raspuns la ceea ce am spus, ci doar ai inceput sa vorbesti despre ceva complet diferit...
Am zis ca nimeni nu datoreaza o relatie amoroasa sau sex nimanui, asa ca notiunea de friendzone e ridicola, iar tu ai spus ca pur si simplu "ma folosesc de el la nevoie". Sper ca ai auzit de prietenie?

Ai o mentalitate plina de prejudecati si sper ca in viitor sa privesti lucrurile mai deschis si sa realizezi ca oamenii sunt mai mult decat niste simple stereotipuri, pentru ca acum te aproprii ingrozitor de mult de gandirea unui incel.

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

Mi am pierdut aiurea, e ceva normal, nu stiu de ce ti am scris, nu aveam ce face posibil, acelasi vrajeli, minciuni feminime

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

Sa numai imi raspunzi, ca de astfel de minciuni nu am nevoie

| Ethenya a răspuns (pentru RAY):

Ce vrajeli? Ce minciuni?

Oricum, nu stiu de ce scrii asa, dar te rog lucreaza la exprimarea ta. Cateodata imi este greu sa inteleg ce vrei sa spui.

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

Minciunii gen, nu am vazut niciodata o fata sa stea cu un baiat pentru banii lui

| Ethenya a răspuns (pentru RAY):

Aceea nu era o minciuna si faci referire la un raspuns cu totul separat.

Si daca te incalzeste cu ceva, nu am vazut nici baieti care sa stea cu fete pentru bani.
De ce ai impresia ca le este mai caracteristic fetelor sa stea cu o persoana pentru bani?

| RAY a răspuns (pentru Ethenya):

De ce primesc asa greu notificarile

| Ethenya a răspuns (pentru RAY):

Mie cateodata imi apar greu raspunsurile. Cred ca este de la TPU.

| Emma30555 a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu alta. Orice fata e virgina prima data nu i asa? Totul tine de educatia, principiile pe care le ai, mediul in care traiesti, experientele pe care le ai. Posibil ca fetele cuminti daca la asta te referi sa si inceapa viata sexuala mai tarziu desi nu exista varsta la care sa iubesti, dar daca nu si gasesc un partener cu care sa se inteleaga normal ca vor avea mai multi iubiti. Acum si fetele se casatoresc mult mai tarziu pentru ca s au schimbat timpurile si nu are relevanta intrebarea. La ultimile nunti la care am fost fetele care se casatoreau aveau 29, 30 de ani. Una singura la 26. Trage si tu concluzia.

| Eduard619 a răspuns:

Nu are legatura, fosta mea era virgina in schimb era mai perversă ca mine.

| RAY a răspuns (pentru Eduard619):

Serios? cum adica perversa?

| Eduard619 a răspuns (pentru RAY):

In sensul ca ea avea un apetit sexual mai mare ca al meu...si ma si inselat.

| RAY a răspuns (pentru Eduard619):

Trist man, ti ai revenit? inseamna ca ma insel

| Eduard619 a răspuns (pentru RAY):

Aaa,pai asta a fost acum vreo 9 luni.
Doar voiam sa iti demonstrez si sa iti zic ca daca e virgina jos nu inseamna ca gura sau c**ul ei sunt neatinse.

| RAY a răspuns (pentru Eduard619):

Ce sa faci man asta e, macar ai desvirginat o, vezi si partea buna

| GaZa1994 a răspuns:

Eu cred ca fetele care au avut mai multi parteneri, ar putea face sotii perfecte (daca nu cumva le place sa schimbe partenerii) iar fetele care au avut numai unul, cred ca ar putea sa facă ori sotii perfecte, ori cele mai mari necazuri, cum ca se plictisesc repede si vor ceva nou. Nu cred ca poti avea un răspuns concret la ceea ce întrebi.

| RAY a răspuns (pentru GaZa1994):

O fata care a avut un singur partener, oare nu sa implicat mai mult? oare nu a iubit mai iubit? nu spun sa stea cu un iubit betivan sau care nu il mai iubeste, dar in ziua de azi curvia se promoveaza

| Guys a răspuns:

Sunt virgina si da cred ca sunt mai serioase, adica am vazut diferenta dintre mine si o fata care a facut-o cu multi

| RAY a răspuns (pentru Guys):

Wow o virgina pe TPU, asta da minune mare, cred ca mai mult conteaza caracterul fiecaruia, vezi cazul eduard 619