| dEutSa_8892 a întrebat:

Fetelor am o mare dilema si chiar vroiam sa va cer si voua sfatul. Tocmai am citit pe un forum ca poti ramane insarcinata chiar daca esti virgina si chiar daca el nu ejaculeaza. E suficient ca amandoi parteneri sa fie uzi si sa se atinga, adica nu doar sa se atinga deci sa intre putin si e de ajuns. pentru ca acea substanta ar contine spermatozoizi cu sau fara ejaculare... E adevarat?!?!?!?!?!?!

Răspuns Câştigător
| alexam a răspuns:

Cand aveam 14 ani, un coleg mi-a povestit cum a aparut el pe lume: cica parintii lui au stat goi unul langa altul, fara sa faca dragoste! laughing Acum serios: E IMPOSIBIL ca o virgina sa fie insarcinata, si cu un tip care nu ejaculeaza. DAR, e adevarat ca nu doar sperma are spermatozoizi, ci si lichidul ce apare la inceput.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e adevarat, dar de ce te miri asa? Daca organele voastre genitale se ating, asta e contact sexual, iar femeia nu mai e virgina. Poate are himenul intact, dar virgina in adevaratul sens al cuvantului nu mai e. Sa stii, ca in conditiile descrise de tine, riscul e mic, dar nu zero. Riscul creste daca el ejaculeaza pe vulva femeii SAU daca are loc penetrarea fara ejaculare.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA1 DA! DA! Multi copii au fost facuti cu degetele care au umblat pe la ea, pe la intrare, dupa ce el a ejaculat! MARE ATENTIE, SI RESPECTATI STRICT IGIENA LOCALA, SI GENERALA!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

REVIN: pentru ca am ajuns din nou aici! "Acaea substanta" se numeste lichid preejaculator, si contine, in cele2/3 picaturi emise, pana la 50 de milioane de spermatozoizi, din care, stii, e suficient UN bun inotator, si aia esti! Asa ca folositi mereu Prezervativul!

| Linda a răspuns:

Himenul, am discutat cu un medic, chiar daca nu a fost rupt, nu este impenetrabil (pe acolo iese sangele in cadrul menstruatiei) deci daca ajunge lichid cu spermatozoizi in uter poti ramane insarcinata.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu am inteles nimic straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inchipuie-ti ca da.In ce te priveste poti fi linistita