| Anna_2094 a întrebat:

Fetelor, am si eu o intrebare.big grin
Luna trecuta, in Septembrie, pe 3 mi-a venit [stiti voi:]] si mi s-a term pe 8.
Apoi pe 25 iar mi-a venit si mi s-a term pe 30. E normal?
Apoi, luna asta iar mi-a venit, ieri.
E normal?
Pupici kiss

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai menstruatii neregulate. In principiu, asta nu e normal. Dar daca ai sub 16 ani si/sau esti in primii doi ani de menstruatii, atunci nu e anormal si nu are nici o semnificatie.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca esti inca la pubertate, aceste dereglari ale ciclului sunt normale. Nu ai specificat cati ani ai.

| sssoriii a răspuns:

Buna Anna,
Sunt sigura ca esti inca la pubertate.pana ti se regleaza menstra mai dureaza.Asa imi faceam si eu griji la inceput, la mine era chiar invers. mie nu mi-a mai venit o luna.am fost la medic pentru o raceala si i-am spus despre asta iar ea mi-a dat exact acelasi raspuns pe care ti l-am specificat mai sus.
Te pup si multa sanatate!

| LexUTz a răspuns:

Sunt baiat dar din cate stiu si am auzit si eu sunt unele fete care au parte de "Mos Craciun" de 2 ori pe luna.hee hee