| Ella21052003 a întrebat:

Deci am o problema adresata fetelor: Mie mi-a venit menstruatia prima data luna trecuta. A fost totul normal. Acum in luna august mi-a venot la o luna maro si m-a tinut maro cateva zile. Dupa cateva zile maro, mi-a venit normal ( insa doar o zi, adica rosu). Apoi tot maro. prima data maro mi-a venit lunea trecuta si apoi doua zile nimic. Apoi ieri toata ziua maro, iar apoiIeri mi-a venit seara sange. Daca m-a chinuit atat cu maro e posibil sa ma tina mai putin? Pt ca desi sunt de la mare, au venit niste rude si vreau sa merg la plaja cu ele.

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

De ce te agiti atat? Poti merge normal la plaja insa mai faci pauze scurte la umbra si nu intri la scaldat! Sunt diferite absorbante, calmante pentru dureri, daca ai - asa ca fugi la plaja linistita insa cu pauze! La mine, de ex. imi face foarte bine soarele si imi trec durerile! Treaba cu "maro" tine si de ceea ce mananci, alimente bogate in proteine, lipide, glucide etc., apoi tu te stresezi prea mult cu ganduri si intrebari aiurea. Fii linistita si traieste normal, ce rost are sa te agiti atat? Menstruatia este ceva normal pentru fete, deci invata sa traiesti cu ea! Numai bine!