| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor,ati avut vreodata un contact sexual neprotejat si partenerul sa nu mai fie sigur daca a scapat sau nu un pic in tine si sa va bazati pe intuitia ca nu se va intampla nimic negativ legat de sarcina fara a lua pastila de a doua zi cu toate ca erati la inceputul perioadei fertile? asta mi se intampla mie acum si azi e ziua cand trebuie sa ma decid, sa iau sau sa nu iau pastila, nu stiu ce sa fac.cu toate ca sunt casatorita si am un copil nu cred ca i momentul sa ma mai gandesc la unu acum si ceea ce ma face sa am dubi in a lua pastila sau nu e si pozitia din timpul contactului care nu i o pozitie prea buna pentru a concepe un copil, plus de asta mi-e frica de reactiile adverse ale pastilei

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Eu zic să fugi și să cumperi pastila, mai bine ești sigură decât să regreți. Efectele adverse nu sunt cine știe ce și în plus nu apar la toată lumea, deci nu prea ai de ce să îți faci cine știe ce griji.

| mona a răspuns (pentru FucktheSystem):

Am fugit si am luat pastila, am luat in considerare sfatul tau si mersi mult

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La ce te referi? eu nu cred ca a face sex cu barbatu tau inseamna sa fi desfranata, cred ca iti lipseste o parte din creier de gandesti asa

| mona a răspuns:

Scuze acceptate

| neutrino a răspuns:

Nu cred ca exista cuplu care sa nu fi facut "prostioara" aceasta. Chiar daca partenerul e sigur ca nu a scapat nimic inauntru, nu poti avea incredere ca totul e ok. Trebuie si multa bafta.

| mona a răspuns (pentru neutrino):

Pai tocmai ca nu e sigur daca a scapat sau nu si fiind in perioada mai periculoasa, m-a pus pe ganduri ca poate de data asta nu -mi mai surade norocul dar acum o jumate de ora am luat pastila si sper sa trec cu bine, apropo........multumesc pentru raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar daca el nu si-a dat drumul, lichid seminal tot a eliminat in tine, chiar daca nu si-a dat seama.
Sunt sanse de 90% sa ramai insarcinata, in orice perioada ai fi.
Mai bine du-te la medic si-ti va recomanda ce e bun pentru tine sau fa un test de sarcina.

| mona a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg ce vrei sa zici dar eu de cand mi am inceput viata sexuala [si trecut vreo 12 ani de atunci]totdeauna am facut o cu cap si m-am bazat pe metoda calendarului, am mai riscat de cateva ori asa si am stat cu frica dar am trecut cu bine, acum pentru prima data am simtit ca poate am pus-o de mamaliga si am vrut sa aud si parerile altora, eu iti multumesc mult pentru sfat!

| anonim_4396 explică (pentru mona):

Nu te baza niciodata pe metode de genul asta.

| mona a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai uite ca ma bazez si asta e...

| LostInBubble a răspuns:

Eu zic sa iei pastila. Sunt destule sanse sa ramai in perioada asta.

| mona a răspuns (pentru LostInBubble):

Am luat pastila pana la urma, mersi mult pentru raspuns

| tlaura a răspuns:

Mai bine iei pastilawinking

| The1smartiest a răspuns:

laughing) ce nebun esti laughing

| anonimcutupeu a răspuns:

Fara suparare, tu ai minte in cap? esti casatorica si ai un copil si umbli pe TPU cu intrebari de genul? Doamne, ce lume si mentalitate in ziua de azi, mi-ar fi si rusine, femeie in toata firea.

| The1smartiest a răspuns (pentru anonimcutupeu):

Bine bine, bravo laughing

| mona a răspuns (pentru The1smartiest):

Esti un nesimtit si te roade invidia

| mona a răspuns (pentru anonimcutupeu):

Sincer nu stiu de ce te bagi daca nu cunosti....copile

| mona a răspuns (pentru anonimcutupeu):

Si inca ceva...tu ai crezut ca pe site-ul asta sunt numai mucosi? mai sunt si adulti si inca multi

| Ralukkkk14 a răspuns (pentru The1smartiest):

laughing