| Rose_2860 a întrebat:

Fetelor cand va certati cu iubitul vostru, el tace sau se cearta cu voi? ca eu ma cert singura, tacerea lui ma scoate din sarite. Tace si cand vorbeste ma jignestebig grin De fapt cand discut cu el si nu prea e comunicativ, se ajunge la cearta.

13 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Noi nu ne certam, adica nu se poate numi o cearta ci mai degraba o confuzie sau o nelamurire care ne face pe amandoi sa tacem cuc! Pentru ca stiu ca daca as face din tantar armasar nu m-as mai oprii!

Chestia e ca urasc la culme sa fiu cicalitoare!

Dupa 'cearta' ne cerem iertare amandoi.In 99% din cazuri eu sunt cea care incepe cearta iar el saracul mereu vrea sa evite asa cevabig grin

| kidulinha a răspuns:

Mda, am avut un prieten.Cand ne certam lua el vina asupra lui. si ultima data cand ne-am certat a fost pentru ca eu i-am zis ca mi-am gasit p altul... Si-a iesit din minti... Si a inceput sa-mi zica in fata tot ce nu a putut sa-mi zica cat eram impreuna. A durut. Dar acum suntem despartiti de vreo 2 luni si tot ne certamlaughing dar eu cu un tip ca el nu ma impac. Oamenii au atatea fete. E aiurea.big grin

M.

| VodkaCoca a răspuns:

Fostul meu cand ma certam cu el tacea ca daca incepea si el incepeam eu si mai tare, dupa ce terminam sa ma cert singura imi spunea acum ca ai terminat sa iti spun si parerea mea, eu sunt cu nervi la pamant si cand ma apuca o iau razna de tot, si el imi spunea parerea lui dupa aia ne impacam ma pupa ma lua in brate si restul vine de la sine laughing, si acum stau cu un baiat cand ma cert cu el devine mai isteric ca mine laughing pana ne dam seama si incepem sa radem laughing, vorbeste cu el spune'i ce te deranjeaza, oricum cand va certati e mai bine sa rezolvati cu calm incearca cand te certi cu el sa vb cu calm sa vezi ca atunci iti va raspunde si elwinking.

soothe
| soothe a răspuns:

Daca te certi acum, si acum... cand totul ar trebui sa fie roz, nu e semn bun.
Sa stii ca atunci cand 2 nu se inteleg intotdeauna este un lucru facut la comun; nu exista un singur vinovat. Cred ca trebuie sa schimbi ceva, sau pe tine, sau/si pe el.

| Contrast a răspuns:

Cred ca majoritatea barbatilor te lasa sa "te certi singura"..., ei gandesc altfel decat noi, vad altfel lucrurile decat noi, si in mod absolut normal le si abordeaza altfel decat noi! Ceea ce noua ni se pare foarte normal, lor li se poate parea chiar haotic si zgomotos... e ca si sum noi femeile am vorbi o limba iar ei, barbatii o cu totul alta limba; si acum imagineaza-ti ca daca nu ar exista limbajul nonverbal nu ne-am mai intelege deloc! Ca sa intelegi oarecum mai mult diferentele dintre femei si barbati cred ca te-ar ajuta sa citesti ca de exemplu "" Barbatii sunt de pe Marte iar femeile sunt de pe Venus".

| SweetPrinces a răspuns:

Pai cand ma cert cu el, ma roga sa tac din gura si sa ies din cameras, mor cand imi zice sa tac mai al dracu fac nu tac pana nu spun ce am de zis si urlu ca o nebuna la el sad recunosc ca intotdeauna eu incep cearta si mereu dau vina pe el sad happy ceau

| mocatofa a răspuns:

Zi merci ca nu ti a dat papuci pana acum ' poate tine prea mult la tine si nu vrea sa se certe " daca vrei sa tipe si el la tine vorbeste cu el explica-i " certurile ajuta in unele situati intr-0 relatie. Se vede ca esti nebuna dupa el si te oftici ca te certi singura iar el te ignora. E chiar marfa. app bifeaza pe "dienuk' la stupid >chiar e stupida.

| dienuk a răspuns:

Sfat? desparte-te de el.

| Aliyaa a răspuns:

Cand ma cert cu el imi spune sa termin ca el nu vrea sa se certe asa ca mai bine tace si ma lasa sa ma calmez si uite asa eu vorbesc singuralaughing

| Miha.Ella. a răspuns:

Eu cand ma cert cu iubitul meu. ori incepe el si eu cat vb tac si dupa ii sp tot ce am pe suflet ori incep eu dar el nu ma lasa sa vb si vine si ma saruta si uit de cearta...big grin.cate o data cand stie ca a gresit inainte sa sp eu ceva el isi cere iertare.

| al3 a răspuns:

Si iubitu meu tace, cum ar veni ma cert de una singura, daca sp ceva imediat ii intorc vb impotriva lui.si ma enerveaza si mai tare cand vad ca tacehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, daca se ajunge la cearta din motive absurde, as prefera sa ma retrag cat sa-si dea seama ca nu suport cearta.Nu-mi place sa ma contrazic asa ca fac in asa fel incat sa evit eventualele discutii neplacute care pot duce la cearta sau despartire!

| dulcika_3604 a răspuns:

Pai poate ca nu te ubeste ce sa zic eu cand ma cert cu el incearca sa ma linisteasca...si imi zice ca ma iubeste. deci pr tau cand te certzi cu el tu crezi ca nu te injura?(in gand)laughing nah in fn eu zic ca
sa ii dai papuci singura solutie si at o sa vezi km reactioneaza si o saty dai seama cat de mult te iubeste