| DimaRafaell a întrebat:

Fetelor, ce părere aveți despre bărbații romantici? Am auzit o femeie spunând că realitatea este că femeile vor de la un bărbat sex de calitate, nu romantism, flori sau alte lucruri adolescentine iar asta m-a uimit într-un fel, eu trăind cu impresia că femeia este un obiect sensibil, o ființă romantică ce trebuie înțeleasă, respectată, sprijinită și iubită finuț... Cum comentați asta?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti generaliza ca nu toate sunt la fel, depinde de fiecare fata in parte si de ciclul lor menstrual, e complicat, nu trebuie sa le intelegi traiesti cu ele si asta e sau fara ele

| sofisis a răspuns:

Iar sexul de calitate si respectul, sprijinul etc se exclud reciproc sau cum?
Nu, nu prin flori si chestii siropoase faci o femeie fericita. O faci fericita apreciind-o, complimentand-o din cand in cand, demonstrandu-i ca te atrage si ca te face sa vibrezi, respectand-o si sustinand-o in toate planurile ei, fiindu-i alaturi in orice si avand incredere in ea. O floare e un gest dragut dar nu demonstreaza nimic.

| SG1995 a răspuns:

1. Femeia este subiect, nu obiect.
2. Exista si un mic adevarat in ceea ce zici, o femeie numai vrea romantism ieftin, mai ales daca are experienta de viata, are cu totu alte asteptari fata de o adolescenta, cat despre sex, daca are experienta sigur ca asteapta sa fie de calitate.

| Creierash a răspuns (pentru SG1995):

Femeia este predicat, nu subiect!

| SG1995 a răspuns (pentru Creierash):

Stimamile nu m-am referit la partea de propozitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fata.Pe unele le impresionezi cu trandafiri, surprize si petale de trandafirii dar pe altele nu si vor doar sex.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia trebuie inteleasa? Eu tot astept sa apara extraterestii, poate ei le vor intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai ca iti spun eu ce vor femeile cu adevarat, ele vor barbatul indisponibil care nu au prea mult timp sa umble dupã fundul lor, care nu cheltuie multi bani cu ele.
Nu romanticul care le face surprize, sa le ti de mânã in fiecare zi, sa povestiti toatã ziua. Si când vine vorba de sex si lor le place la fel ca nouã, dar asta nu inseamna ca trebuie facut in fiecare zi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

" dar asta nu inseamna ca trebuie facut in fiecare zi" Zi mersi ca nu suntem pe vremea lui Ceasca " ca eu puneam sa fii inchis laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor specific nu cu aceeasi femeie.

Răspuns utilizator avertizat
| Divinitatea a răspuns:

Depinde de la femeie la femeie, femeile care vor doar sex sunt genul de femei aventuriere si cele mai romantice si acelea isi o doresc o relatie de durata.