| 20girl a întrebat:

Fetelor: Cum v-ati simti sau ce ati face daca ati fi parasite de prieten daca le ziceti ca nu va culcati cu ei decat daca va fi ceva sigur intre voi? (relatie de 2 ani).

Baieti: Cum ati reactiona daca v-ar spune prietena ca nu se culca cu voi decat daca este ceva sigur intre voi? idem ca si pentru fete

Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff...pai dupa 2 ani crezi ca nu era ceva sigur?big grinSa fim serioase, si eu sunt fata... dar dupa 2 ani deja treburile erau destul de serioase, saracu` baiat are si el nevoile lui, nu putea sa te astepte o vesnicie, acum depinde si de varsta ta. Asta este, multumeste`i ca a stat atata dupa tinehappy, cauta`ti altu` care sa te astepte pana la menopauzahappy.

Scuza`ma ca sunt putin rautacioasa dar mi se pare nedrept cum te`ai jucat cu "sufletullaughing" baiatuluibig grin. Pare` rau. Nu`s de acord cu tine.

Sa fi iubita`!:*:*:*:*

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru început eu n-aş sta doi ani inactiv sexual sub nicio formă, niciodată în viaţa asta.
Ah, dacă cumva rămân izolat singur pe-o insulă doi ani, e altă treabă dar să fiu efectiv implicat într-o relaţie şi să treacă doi ani fără activitate sexuală? Niciodată, sub nicio formă.
Fiziologia mea nu e bătaia de joc a nimănui.
Orice aşteptare peste un an cu alte motive decât cele medicale mi se pare nejustificată, injustă şi umilitoare la adresa mea iar eu nu-s un "cuţu-cuţu" ca să mă umilesc în ultimul hal pentru o partidă de sex.
Oricât de mult aş iubi-o, mă despart instant de ea dacă-mi cere s-o aştept mai mult de un an sau trece un an în care eu am încercat petting-ul, am încercat s-o pregătesc psihic şi fizic pentru asta şi totuşi nu vrea.
Desigur, standardele mele în materie de sex implică şi aspectul ca partenera să aibă măcar 16 ani. Nici nu-mi pun problema să intru în relaţie cu vreo fătucă de 15 ani sau mai mică.
Hai să-ţi spun o treabă: NIMENI nu-ţi poate garanta că ceva e sigur, mai ales când e vorba de relaţii. Pot să mor mâine şi gata, s-a dus dracu' tot!
Trăiţi relaţiile în prezent oameni buni!
Relaţiile trăite în trecut sunt amăgiri iar cele în viitor (cu planuri detaliate pe ani mulţi) sunt pure himere!
Sexul este o plăcere şi o încununare fizică. Din punctul meu de vedere, în relaţiile care durează de ani (la plural) în care nu s-a ajuns la sex, e clar că unul din parteneri nu iubeşte sau nu se simte atras fizic (mare probabilitate de incompatibilitate în pat).
Salut!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Toti baietii au probleme cu angajamentele, se sperie de termene lungi, de casatorie, de mutat impreuna; pe parcursul vietii temerile astea dispar!

Degeaba o sa-ti jure baiatul ca n-o sa te paraseasca dupa ce o faceti, ca nici nu sti ce mananci maine, d-apoi ce va fi peste 1 an-2...

E ca jocul la loterie, ai o sansa dintr-o mie sa iasa castigator!

Daca te gandesti bine, poti fi chiar tu cea care se va satura de relatie, ci nu el; in viata nu se stie, ne schimbam!

Personal, desi mi-as dori ca orice fata ca el sa fie The One, nu l-as tine 2 ani pe barahee hee e om, si trebuie sa aiba si el de ales, nu e catelusul meu sa-l santajez cu ceva care ar trebui sa aiba - dragostea ea neconditionata! Care, da, implica si sex.
Sa nu-mi spui ca tu nu-l doresti, caci daca e asa, inseamna ca nu-l iubesti.Si cu asta punct!

happy

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi după doi ani presupun că nu e vorba de ceva de moment, din moment ce a trecut atâta timp. E normal ca el să-şi dorească şi ceva pe planul ala şi să ceară despărţirea. Cum adică decât dacă e ceva sigur, păi ce înseamnă ceva sigur pentru tine? 2 ani nu sunt îndeajuns? Baftă!

| Marynna a răspuns:

Depinde ce varsta ai.eu cred ca el s-a suparat si din cauza ca nu ai vrut sa te culci cu el, dar si pentru ca i-ai zis ca nu esti sigura ca e ceva sigur intre voi.eu personal, as incerca sa merg inainte

| stresu a răspuns:

Una e siguranta, alta e sa il tii pana ajunge in carja ca sa ...ca sa ce? Ca doar pana la urma sexul ar trebui sa fie placut pentru amandoi si asta cu anii peste ani e stupid. Si in juma' de an ar trebui sa te prinzi daca cineva mai merita efortul sau nu. Doi ani e foarte mult. Exista sanse mari sa si plece la un moment dat sau sa insele tipul ca na... cam mult sa stea fara. Zic din ce am auzit.
Eu ca standarde aveam strict sa imi placa respectivul, sa il cunosc bine, sa tina vaga la mine macar cat sa mai stea prin preajma o luna macar dupa, pentru ca sexul nu mi se parea mare chestie, de fapt total irelevanta si care se intampla la un moment dat.
Sexul mi se pare over-rated si considerat prea sus intr-o relatie. Intai sunt altele care trebuie consolidate, si apoi asta vine ca o incununare fizica a ce s-a facut pana acum.
Pai daca mie imi venea de la inceput un tip cu planuri ca sa stam de acum cel putin 5 ani impreuna, sa ii fac copii si sa avem nunta cu porumbei apai fugeam si nu ma mai vedea. Cand imi sunt prezentate brusc in fata si "neamabalate" angajamantele ma sperie, si asta probabil patesc si unii tipi. Lasa sa mearga de la sine. Relatia se traieste strict in prezent. Maine habar nu am ce va fi.
suna a teleshopping asa: apasati tasta 1 pentru relatie de 6 luni, tasta 2 pentru relatie de 1 an si tasta 3 pentru relatie de 2 ani si veti primi drept bonus o partida de sex.

| GyeBaek a răspuns:

Pai nu mas nu supara, dragoste nu inseamna sa te culci cu iubirea ta

| GdX a răspuns:

Daca e ceva sigur ok, astept daca dureaza si stiu ca va fi un viitor intre.

| Any_2443 a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta...imi placea mult de un baiat (mult mai mare ca mine). Il cunosc de un am si jumatate.Ne-am intalnit intr-o seara si i-am facut oral desigur el vroia mai mult de atat dar mi-a respectat decizia mea de a nu face sex cu el.Au mai urmat si alte seri in care ne intalneam. Apoi la cateva zile mi-a zis sa ma kulk cu el la care eu i-am spus sa o fac numai daca va fi ceva serios intre noi el nezicand nimic incercand sa ma faca sa tac sarutanduma. Am obs ca el nu era genul de baiat care sa vrea ceva serios asa ca mi-am vazut de ale mele si nu m-am culcat cu el

| Bia` a răspuns:

Eu una as crede ca el nu tine la mine cu adevarat.straight face Si ca el vrea doar sa se culce cu minewinking. Dar acum depinde si ce varsta avetihappy. Sper ca ti-am fost de folos.

| Markus_4003 a răspuns:

Pai draga mea in cazul acesta eu cred ca depinde de reatie de tot depinde eu cred ca daca tu te intilnesti cu el de 2 ani ar trebui sa aveti deja relatia aia sexuala caci nici el nu e de fie si ar trebui sai arati si tu cit de tare il iubesti dar daca nu e in serios mai bine asteapta persoana cea care crezi ca merita si ca va fi toata viata cu tine.

| 20girl explică:

Pai da, ziceti ca ar fi ceva serios dupa atata timp, dar mai stiu cazuri in care da foarte serios era si dupa ce au facut peste catva timp gata laughing). Mi-ar placea sa fie o persoana cu care sa-mi petrec tot restul vietii, nu doar asa placeri pe moment si poate dupa aceea sa sufar viata toata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii imi spun. si se si vede. ca nu tine la mine. si ca nu'i dispus sa astepte momentul potrivith. mai ales. ca nu vrea nimic serios cu mine. in afara de a fii a lui. "Sunt multe cazuri asa dar eii cred ca, cu amenintzarea parasirii daca fata il iubeste cedeaza.in schimb daca nu cedeaza zice ca nu-l iubeste. nu'i adevarat. mai ales daca el ii mai mare ca tine. ar trebui sa fie mai intzelept si sa dea el dovada de incredere si intzelegere. pentru. ca trebuie sa te astepte. si sa inteleaga ca inca nu esti pregatita. mai presus sa fie dispus sa te astepte. asta'i iubirea adevarata." NU ca cei ce spun eu nu pot avea o relatie de durata cu cineva daca nu imi da ce vreau. asta nu'i corect. este pur si simplu o obsessie. nu'i ceva ce nu se poate. este testat! de fostul meu prieten. la inceput spunea ca nu poate sta cu mine pentru. ca nu'i dau ce vrea. eu i-am spus okey. si dupa ceva timp cand am vorbit din nou. a spus ca daca se indragosteste poate face orce. pentru. persoana iubita...
si sincer asa a fost. si chiar nu s-a intamplat nimic. doar ca neam despartzit din cauza plecarii mele in strainatate.tongue

| Anda_7322 a răspuns:

Nu trebuie sa treaca 1, 2 sau 3 ani ca sa o faci ci trebuie sa o faci cand simti tu ca esti pregatita, dar mai ales trebuie sa ai incredere in acel baiat, eu nu cred ca el a stat 2 ani cu tine numai pentru asta, totusi nu vorbim de 2 lunihappy.