| cryssu2008 a întrebat:

O intrebare mai mult pentru baieti, dar si pentru fete e buna.
Cum ati reactiona si ce ati face daca ati afla ca cel mai bun prieten al vostru este gay? ( in cazul fetelor cea mai buna prietena este lesbi )

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Pai probabil pe moment nu as avea nici o reactie, dar in final va trebui sa accept si sa sprijin acea persoana atat de speciala.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

N-as avea nici un fel de problema cu prieten/a respectiv/a. Nu-mi formez o parere despre oameni in functie de orientarea lor sexuala. Fiecare este liber sa faca ce vrea (pana la un anumit punct), este liber sa iubeasca pe cine doreste. Chiar nu m-ar deranja in nici un fel o persoana de orientare sexuala netraditionala, cu atat mai mult, cu cat suntem si prieteni, cum ai specificat in postarea ta. Se presupune din start, ca ne intelegem bine si avem multe lucruri in comun.

| Razvan a răspuns:

In cartea aia mare si necitita de nimeni numita "Constitutia Romaniei" zice acolo un nene intr-un anumit paragraf:"Oamenii au drepturi egale indiferent de religie, de sex, de varsta"
Asa ca de ce nu fiu si eu un cetatean european de vaza si sa nu ma port normal cu orice persoana?thinking

| Libelle a răspuns:

Atata timp cat nu se indragosteste de mine e in regula.

| pwp a răspuns:

Wow!
cred ca as evita acea persoana pe cat posibil, si nu as ramane intr-un loc doar noi 2!

| Vizitiul a răspuns:

Nu mi se pare ceva iesit din comun. Probabil as avea o clipa de nedumerire, dupa care o sa intre in normalitate. Caracterul omului e relevant, nu orientarea sexuala.

| cryssu2008 explică:

Lora, daca nu te superi... de ce iti vine sa vomiti de la un cuplu gay, pe cand accepti un cuplu lesbi? Care este diferenta intre cele doua?

| crackiswack a răspuns:

Majoritatea prietenilor si prietenelor sunt bi, deci nu e nici o surpriza sau diferenta, tot oameni normali si de treaba sunt. E prea superficial sa iti faci o parere (negativa de regula) despre cineva doar pentru faptul ca i plac pers de acelasi sex.