| lplostonyou a întrebat:

Fetelor cum va simtiti fizic si psihic atunci cand sunteti in timpul menstruatiei, stiind ca totdeauna va curge ceva din interior, nu e o senzatie jenanta?

Răspuns Câştigător
| Catalina_6831 a răspuns:

Nu e neaparat o situatie jenanta, insa durereile de cap, greata, indigestiile, usoara febra pot sa schimbe caracterul, sau mai degraba dispozitia cat dureaza menstruatia.in momentul menstruatie fiecare fata e mai sensibila si mai vulnerabila, de aceea baietii ar trebui sa fie mult mai intelegatori, ceea ce nu prea se intampla

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Menstruatia arata faptul ca esti sanatoasa.Acel sange nu e bun si de-aia se elimina, ca sa intelegi si tu...

Jenant nu e ca te obisnuiesti cu anii.

| Floreenofficial a răspuns:

De ce sa fii jenata? toate femeile au acelasi lucru...

| anonimaa a răspuns:

Eu sunt cat de cat OK. adica uneori ma doare alteori, nu (burta).
eu sincer nu ma prea strofoc cu ciclu asta, nu stau s atin mine cand imi vine, avand in vedere ca e neregulat, nu stau sa ma uit toata ziua la tampon ca sa vad cate picaturi mi'au mai curs...nu imi bat capu'.
intr'adevar ma simt cam obosita la sfarsitul zilei dar in timpul zilei, am energie normala happy.
asta e viata, nu avem ce face si pana la menopauza vom indura mai mult sau mai putin in fiecare luna acest "musafir nepoftit".

| marrr a răspuns:

Este foarte naspa! Mereu trebuie sa stai cu grija sa nu te patezi pentru ca simti cum iti curge, iar cand esti la scoala n-ai ce sa faci decat sa stai in bancacrying. E foarte jenant si nu stii niciodata ce miscare sa faci sa nu te patezi, n-ai cum sa stii cat de mult a curs. Groaznic.

| Mihaela_1499 a răspuns:

Buna.
Pai ma simt super ok, ca si atunci cand nu sunt pe stop.
Nimeni nu isi poate da seama ca sunt eu pe stop, secretul este ob'ul care e cel mai bun prieten al meu.

Cu drag, Diana.

| TheAnonimGirl a răspuns:

Poi fizic nu prea bine pentru ca avem dureri de burta sau de spate.Psihic nu prea binesadEu una nu prea am chef de nimic in timpul menstruatiei. Dar oarecum existenta ciclului menstrual arata ca organismul functioneaza binehappy.
E mai greu la scoala pentru ca trebuie sa fiu atenta sa nu ma patez. Dar "stiind ca totdeauna va curge ceva din interior" nu este o situatie jenanta pentru ca tuturor fetelor li se intamplawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e chiar o situatie jenanta pentru ca nimeni nu stie ce ai tu pe chilotei.happy
Doar ca nu te simti pre bine. Pe mine ma doare burta, si mie teama sa nu ma patez, si in plus nu ma simt pre bine pentru ca simt cum curge si e o senzatie cam neplacuta mai ales la inceput.
iar cel mai naspa e ca nu poti face sport.

| criss_3286 a răspuns:

Buna nu zic este naspa dureri etc.dar zicea cineva ca nu poti face sport aici nu sunt de acord, nu ai nici o trebuie cu asta eu fac sport de performantade 5 ani si asta ce ar insemna cand sunt pe stop sa nu fac.nu e asa depinde si d persoana.dar trebuie sa ne obisnuim cu asta e ceva normal happy