| fgdgdfbdxfgnxfjnfdzfd a întrebat:

Fetelor, de ce voua nu va plac baietii timizi, civilizati, manierati? De ce voi va uitati numai dupa baietasi din astia cu figuri, ingamfati, grosolani, nesimtiti etc?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Placerea e ceva involuntar asa ca nu intreba de ce le place asa ceva ca nici ele nu stiu, de ce este isi este foame sau sete? pentru a intelege de ce le atrage pe fete acest tip de baieti trebuie sa ne intoarcem in timp cand oamenii erau vanatori si culegatori,e atunci barbati se luptau pentru hrana cu propia lor viata, erau vremuri grele cand specia umana erau mereu in pragul disparitiei,vremuri grele cand alegerea unei femei conta enorm de mult,daca o femeie alegea un baiat moale,cuminte,bun,fricos era sanse mari ca ala sa moara la vanatoare si femeia aia sa creasca copilul singura sau ajutata de grup dar femeia avea nevoie de o siguranta asa ca alegea un bun vanator care se pricepea la vanat,conta inaltimea cel mai mult, bratele musculoase, caracter de barbat alfa,aceste trasaturi sau trasmis mai departe,de asta multe vad in acei badboys acel ideal de vanator si femeilor le place sa vaneze barbati,le place concurenta,sa lupte,le place aventura, langa un vanator de ala viata e o aventura, femeilor le plac si psihopati, e o cursa emotionala, le place si suferinta, natura umana e complexa fara teoria evolutiei natura umana nu are sens
http://www.dailymail.co.uk/......-long.html

fara acele alegeri omul nu ajungea unde este azi, desi ceea ce aleg femeile hotaresc viitorul speciei umane, alegerile nu sunt proaste ca daca ar fi fost am fi disparut de mult, in ziua de azi multi barbati sunt ca niste fetite masculine si uita de masculinitatea lor, du-te si fa culturism si baga banii in fizicul tau

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca exagerezi!
Sunt o foarte mica categorie de fete prostute si naive, care sunt impresionate de genul: golanas, tupeist, gura mare, mistocar, figurant, dar asta nu inseamna sa generalizezi, ca marea majoritate a fetelor au creier in cap si isi aleg un baiat cu: bun simt, civilizat, manierat, nu musai timid, dar daca nu este mutalau, chiar are sanse sa fie mult mai apreciat si cautat, decat orice alt tip de baiat.

| GoldenZenith a răspuns:

Hei! Nu baga toate fetele in aceeasi oala.

Majoritatea fetelor sunt atrase de tipologia baietilor "rai". De ce? Naiba stie.

Le inspira putere, independenta.

Baietii timizi si manierati sunt plictisitori. Chiar recent mi-a zis o cunostinta treaba asta. Si mi-am facut cruce cand am auzit.

Adica da, e logic. oricand preferi un nesimtit, badaran care vorbeste mai ceva ca tiganii in mahala in locul unui om normal si politicos.

Mentalitatea e alta in ziua de azi, dar ti-am zis, mai sunt si fete cu neuronii sanatosi care apreciaza pe cine trebuie. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sclavii nu pot nici sa intretina o femeie, nici sa o protejeze si nici nu stiu cum sa-i faca inima sa bata mai tare...

| OMFGConrad a răspuns:

Problema nu e la ele, problema e la TINE. Cauți ce nu e pentru tine. Fetele care se uită după șmecherași sunt și ele, la rândul lor la fel de proaste. Ai grijă ce vrei, că s-ar putea să ți se îndeplinească!

| pufipo a răspuns:

Buna, scuza-ma nu toate fetele sunt la fel, cum nu toti baietii sunt la fel (porci, nesimtiti, etc).
Daca tu nu ao gasit o fata cu piciorele pe pamant pana acum, mai cauta happy

| LASERY a răspuns:

Nu sunt toate la fel. Totuși, acest lucru s-ar putea datora faptului că nu se mai cauta băieții timizi, la locul lor, manierați. Sunt fete care caută "băieți răi", adică niste cocalari proști ( pleonasm) cam ca ăsta ce a răspuns mai înainte.

| Damarisrebeca21 a răspuns:

Dar de ce pui tu asa o intrebare Stupida?!
Nu suntem la fel. Nu crezi ca exagerezi!?
Sunt atatea Oameni pe Pamant si fiecare are gustul lui. Fiecare Om primeste ce merita. De multe ori nu noi alegem si Soara ne aduce in cale un Fraier.
Nu e neaparat sa iei un prost si timid o papusa din guma pe care o manevrezi cum vrei. Fiecare alege ce vrea.