| Wlaslov a întrebat:

Fetelor, este adevărat că simțiți o atracție mai mare pentru băieții mai mari ca voi ca și vârstă și care au puțină barbă pe față, în comparație cu puștanii care au până în 18 ani și care nu au deloc păr pe față?

36 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da mai ales cand ai o masina faina sansa de atractie creste numai ca va fi ceva temporar

| Iulian03 a răspuns (pentru mgtow):

Eu am masina asta
https://postimg.cc/68Lmn7wh
Crezi ca se va urca vreuna in ea?

| mgtow a răspuns (pentru Iulian03):

Cand se imbata vin destule

| Ofiintă a răspuns:

In comparație cu puștanii care au până în 18 ani?
Având în vedere că am 23 de ani, este de la sine înțeles că nu ar avea cum să mă atragă un puștan de 18 ani.
Prefer pe cineva mai matur, eventual unul cu vârsta de 28 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ofiintă):

Da dar unul de 28 ce ar putea să vadă la o pustana de 23 de ani? In afara de aspectul fizic.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Puștană de 23?
Asta te-am dat de inteles pana in momentul de față?
Sunt 5 ani diferenta, este normal ca barbatul sa fie mai in varstă. Exista cupluri cu o diferenta mai mare de varsta.
Nu este nimic iesit din comun legat de o diferenta de 5 ani.
Nu este ca si cum ne cuplam doar cu pers de aceeasi varsta.
N ai mai vazut cupluri pana in prezent?
Oricum, diferența de 5 ani, nici măcar nu o simți. Chiar anul trecut vorbeam cu un tip mai mare cu 5 ani. Si ghici ce? Eu l-am refuzat, pentru că nu l-am vazut ca fiind potrivit.
Mereu trebuie sa evidentiezi cat esti de frustrat.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Legat de intrebarea ta, ce ar putea să vadă?
Varsta nu este un criteriu de definitivare a inteligentei, poate sa fie el mai prost decât mine.
Am purtat conversatii cu barbati mai in varsta decât mine si nu m-au impresionat, ba dimpotrivă.
In schimb, am conversat si cu barbati de aceeasi varsta cu mine, in compania carora m-am simtit bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ofiintă):

Ce sa zic, mersi că îmi amintești că sunt frustrat, de parcă nu știam deja.
Îți zic pustana pentru că îmi place de tine, da nu știu cum să o zic.
Eu te înțeleg de ce vrei bărbați mai maturi, pentru că și mie îmi plac la fel femeile.
Am văzut cupluri, de toate tipurile, da in general când e o diferență mai mare de 2-3 ani, cineva are coeficientul mai mic de inteligenta decât majoritatea. De obicei bărbatul în cazul ăla. Nu întotdeauna dar de obicei da.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti să iti multumesti doar ție, esti singurul responsabil pentru asta.
Cât despre bărbați maturi... lucrurile nu sunt tocmai fixe. Poate să aibă 30, 40 de ani și să nu fie ceea ce trebuie.
Două persoane pot să nu se inteleagă, chiar daca intre ei doi exista o diferenta nesemnificativa de varsta. Probabil nu au multe in comun si varsta nu salvează acest ultim aspect.
In schimb, eu nu sustin faptul ca barbatii pană in 20 de ani nu sunt ce trebuie, însă precum fiecare dintre noi, au nevoie de inițiere, maturizare, dezvoltare.
Astia care au 30 de ani si nu au o mentalitate corespunzătoare vârstei lor, reprezintă o cauză pierdută. Aveau timpul necesar pentru ca se dezvolte, să se autoeduce.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand o sa dai de persoana potrivita, nu o sa te mai gandesti doar la aspectul fizic. O sa fie ceva acolo de nu stii cum sa descrii. ^^

| Endoryus a răspuns (pentru Ofiintă):

El a scris un rand, tu 30. Cineva s-a simtit atacata nu gluma.

| Ofiintă a răspuns (pentru Endoryus):

I-am scris, pentru că voiam să imi exprim punctul de vedere, raportat la acel rând lipsit de sens.
Faptul că nu va schimba ceva in mentalitatea lui, este cu totul o altă discutie.
Observ că tu ești cel care tine evidența rândurilor. Nu stiam că avem o limitare in această directie. Chiar si in cazul in care îi scriam 10000 de randuri, imi asumam treaba asta.

| Ofiintă a răspuns (pentru Endoryus):

Dacă este să îi analizăm răspunsul, el chiar asta face, atacă.
Insă, nu o face într-un mod subtil, ba dimpotrivă, într-un fel mediocru și totodată josnic.
Ce ar putea să vadă la o pustană de 23? In afară de aspectul fizic.
In sensul în care, tot ce poate oferi o femeie este aspectul fizic. Este o replică acidă la adresa femeilor. Având în vedere ca esti barbat, cel mai probabil, te doare la patină.
Ceea ce nu este un lucru neapărat rău. Problema este atunci când ne băgăm inutil în seamă. Toate acestea, pentru a ne superioriza față de ceilalți.

| Endoryus a răspuns (pentru Ofiintă):

Nici tu nu esti mai breaza, stai linistita. Cum el zice ca una la 23 de ani nu prea e buna de ceva ( de fapt, indiferent de sex, majoritatea la 23 de ani sunt asa) tu ai inceput sa dai in barbati de 30 de ani, 40. Chiar si in el. Mi s-a parut amuzant. Si faza asta care ai facut-o si la el. Eu am scris un rand, tu acum 100 nu 30. Nu mai fi suparata. Nu te poate place toata lumea.

| Ofiintă a răspuns (pentru Endoryus):

Nu am asteptarea ca să mă placă toată lumea. Nu duc lipsă de atenție. Ba dimpotrivă, am parte de atentii pe care nu le doresc.
N-ai inteles absolut nimic din mesajul meu. Eu una nu atac pe nimeni, pur si simplu îmi văd de treabă, ceea ce iti recomand și tie.
Nu vreau ca sa ma placi, imi doresc doar să iti vezi de treaba ta.
Scriu câte rânduri imi doresc, nu are sens să mentii evidenta.
Asta că scrii un rând din scârbă, din dorinta de a te baga in seamă, nu te face mai mult sau mai breaz.
Plus că ai scris câteva rânduri, dar nu ai exprimat absolut nimic, doar că vrei să te bagi inutil in seamă. Pentru că te vrei să te crezi mai mult, fară sa intelegi ceva din ce se petrece.
In orice caz, este foarte usor să aruncăm cu pietre, fără să argumentăm și de ce facem asta. Pentru că este amuzant si atât.
Iară dacă femeile de 23 de ani nu sunt bune de ceva, nu te obligă cineva să te raportezi la ele.
Numai bine!

| Endoryus a răspuns (pentru Ofiintă):

Psihologie inversa de gradinita. Tu nu ai inteles ce ti-am zis dar o dai in mine. Continua discutia cu Clint ca esti la nivelul lui se pare. Poate si de asta ii place sa te bage in seama.

| Endoryus a răspuns (pentru Ofiintă):

Nu voiam sa iti mai scriu, dar nu ma pot abtine. Iti ador raspunsul editat, serios laughing.

| Ofiintă a răspuns (pentru Endoryus):

Ai interpretat total greșit răspunsurile mele.
Nu am atacat barbatii de 30 sau 40 de ani. Spuneam doar că nu suntem cu toții la fel si ca varsta nu este un criteriu de definitivare a inteligenței.
Nu sunt eu mai mult față de nimeni, doar din pricina vârstei.
Sustineam doar că am intalnit cazuri de persoane care aveau o anumită vârstă, prin urmare atunci când mă refer la maturizare, nu doar cifra vârstei trebuie să crească.
Și faptul că o diferență de 5 ani nu este una considerabilă, ba dimpotrivă, este ceva firesc.
Nu am de gând să mai continui discutia cu nimeni. Cred că a fost suficient pentru astăzi.
Am aflat si faptul că nu sunt brează, ce să mai, nu mai am ce spune.

| Ofiintă a răspuns (pentru Endoryus):

Incă ceva, te consideram cel mai complet dintre userii de sex masculin.
Văd că nu reprezinți nici tu exceptia, atunci când vine vorba de frustrare.

| Endoryus a răspuns (pentru Endoryus):

Panseluta, pana sa raspund mi-a dat ignore dar eu sunt frustratul rolling on the floor

| Ofiintă a răspuns (pentru Ofiintă):

Și asta pentru că nu imi doream să răspunzi.
Singurul care s-a simtit atacat ești chiar tu, altminteri nu mă băgai în seamă (vorba ta).
Si da, ai dreptate, nu sunt tocmai breaza, pentru ca dacă eram, nu mai stateam la discuții cu tine.
"Continua discutia cu clint, sunteti la un nivel, poate si de asta îi place să te bage in seamă"
Si tie de ce iti place să mă bagi in seamă sau să te bagi in seama?
Mă simt atacata pentru ca mă atacati. In schimb, voi va simtiti atacati, desi nu va ataca nimeni. Nu stiu cine este cel frustrat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Oo pai am dat, nu sunt gay dar te iubi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ofiinta, fă bine și nu mă mai scoate din lista de ignore că asta e a 3-a oară.

| Ofiintă a răspuns (pentru Ofiintă):

@Clint, in locul tău, asta ar fi ultima mea problemă.
Dar, nu îti face probleme in legătură cu acest aspect, ai cuvântul meu.

| troleibuz a răspuns (pentru Ofiintă):

Daca nu simti diferenta de 5 ani de ce conteaza ca are 18 sau 28. Daca e om prost e prost la orice varsta.

| Ofiintă a răspuns (pentru troleibuz):

Răspunsul la intrebarea ta a fost precizat in unul dintre comentariile mele.
Hai să o lăsăm balta.

| Adry05 a răspuns:

ăăăm... n-ar trebui să spui și segmentu de vârstă căruia te adresezi? că una la 20+ logic că n-o să fie atrasă de unu de 18

| Ofiintă a răspuns (pentru Adry05):

Am pornit o întreagă revoltă, tot cu această premisă.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Valeuuuu frate femeile vor bani nu conteaza varsta daca are contul, gras

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In mod normal, o persoana mai inaintata in varsta ar trebui sa fie mai "inteleapta" si mai matura ca una care... nu este asa inaintata.
Pana in 18-20 de ani, baietii nu stiu exact ce vor. Cred ca tot ce zboara se mananca, in unele cazuri.

De ce ar vrea o fata de 18 ani un pustan? Bine, daca fata este mai mica, este normal sa vrea pe cineva mai mare, chiar si pana in 18 ani.

Legat de barba, este irelevant. Dar ca unora le sta mai bine cu barba, altora nu.

Cand vezi pe cineva mai mare, oarecum, poate sa te protejeze mai bine si sa iti dea siguranta ca ar ramane cu tine mereu. La fel pot si cei mici, care stiu cum stau treburile. Dar aici marea majoritate ar fi cei trecuti de 20 de ani.

Dar cum am zis, exista cazuri si cazuri.

| Sofer a răspuns:

Sunt atrase dragele de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevărat, dar să-și dea barba jos. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of course, pentru ca fetele se maturizează mai repede. De asta băieții de vârsta noastră ni se par imaturi.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt extrem de mature incat pana si cele de 20+ la ora actuala mi se par copile, cu mici exceptii. Mental mi se par praf majoritatea, nu stiu unde sunt ele mai mature, numai de aici realizezi asta, in realitate nu mai zic.

| troleibuz a răspuns:

Endoryus tu de ce mi-ai dat ignor? Am interactionat doar de 2 ori cand te-ai luat de mine si de alta persoana aiurea.

| MPersephone a răspuns:

Nu ma intereseaza parul de pe fata, cred ca-i stupid sa te uiti la asta, dar mereu m-am uitat doar la baieti cu cativa ani mai mare decat mine. Nu stiu ce ai tu cu parul de pe fata.