| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a întrebat:

Fetelor, la cati ani va aparut menstruatia?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Putin cam devreme, 11 ani si 3 luni, tin foarte bine minte varsta deoarece s-a intamplat exact in prima zi de scoala din clasa a 5a. A fost ceva socant pentru mine, dat fiind faptul ca nu eram prea lamurita in legatura cu "procesul" asta, mama discutase asta cu mine inainte, dar vag deoarece ea credea ca-mi va veni si mie cam la aceeasi varsta ca si ei (15 ani)hee hee.
Pentru a depasi momentul, este important ca mama sa discute liber cu fiica de timpuriu, de cand apar primele semne ale pubertatii, sa-i explice pas cu pas tot ce inseamna menstruatia si ce implica aceasta.
Mie, cand mi s-a intamplat, eram singura acasa si habar n-aveam ce sa fac. Pana a venit mama de la serviciu, imi trecusera prin cap tot felul de idei, aveam chiar impresia ca acest ciclu tine in fiecare zi laughing. Ma rog, am trecut peste, dar daca voi avea vreodata o fata, voi tine cont de ce am patit eu si o voi instrui cat de bine voi putea. Scuze ca am lungit atat mesajulbig grin!
Succes!
Pa-pa!

43 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

13 ani si 8 luni

| Alisa a răspuns:

13 ani.

| Aηηy a răspuns:

Mie anul trecut adica la 14 si cateva luni. cam tarziu ce`i drept da asta e. Am avut parte d emai multa copilarie :X

| marrr a răspuns:

11 ani si 3 lunitongue

| AndutzaAndu a răspuns:

La vreo 11 ani, prin aprilie... începutul lui aprilie.

| Alina_9354 a răspuns:

14 ani si 2 zilelaughing

| Sოﺁℓε a răspuns:

12 juma

| multimoak a răspuns:

@Emeraude: Pai ti-a venit cand erai la scoala sau cand erai acasa? Nu te mai inteleg...
Mie mi-a venit pe la 13-14 ani tongue

| Just kidding a răspuns:

| Zâmbărici a răspuns:

La 12 anilaughingTin minte ca era ziua de Craciunwaitingrolling on the floor

| Katherine † Pierce a răspuns:

In a 6 a. Pe la 12 ani jumate

| littleladybug a răspuns:

La 14 ani si o luna

| mirunaioana a răspuns:

Si mie mi-a venit foarte devreme, la 9 ani si jumatate.Mama imi spusese dinainte asa ca nu mi-am facut prea multe griji si nu am avut de ce sa ma sperii.

| xandra_3994 a răspuns:

13 ani

| Roxii a răspuns:

| alexaalexandra a răspuns:

13 ani si9 luni
laughing
eram acasatongue

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

12 era in noaptea de revelionlaughing

| Alien a răspuns:

Mie, la trei(3) ani!

| liongirl a răspuns:

Buna!`La 13 ani si 5 luni, am fost un titirez pana atunci, cand am aflat cum este sa fi in "perioada de gratie".crying

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

La 12 anihappy

| Any_1345 a răspuns:

La 13 ani si 3 luni.

| TutiQ a răspuns:

Mie tot din clasa a5ahappy

| Madeleine94 a răspuns:

La 12 ani de 1 martielaughing

| sckorpion a răspuns:

Ma inebuniti cu psihologie inversa I don't want to see... Noi suntem mai batuti in cap, nu pricepem, clar? E greu sa te duci sa-i zici ca-l placi?

| sckorpion a răspuns:

Imi pare rau, nu stiu cum se face ca am postat aici! Era pentru cealalta intrebare ( nu e vina mea ca pui 2 una langa alta ). Regret.

| H2O2 a răspuns:

La 12 ani era de 1 decembrie...laughing)

| love44katyp a răspuns:

12 si 4 luni

| SSweetAAngel a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din clasa a 5 a