| StroeVladimir96 a întrebat:

Fetelor, poate pare ciudat dar sunt curios...Menstruatia are vreun miros? Amicii mei spun ca menstruatia miroase extrem de urat...Este adevarat?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are miros de sange. Atata timp cat femeia nu are nici o infectie genitala și are grija sa isi schimbe tamponul la 4-5 ore si sa se spele cat de des se poate (de preferat la schimbarea fiecarui tampon, sau macar de 4 ori pe zi) mirosul este unul foarte slab, metalic.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam da, oarecum. Depinde si de nas.
Am cunoscut un tip, fara scrupule, care avea complet alterat simtul olfactiv, si nu ierta nici o tipa, spalata sau nu, la ciclu sau nu. Nu simtea nici un miros.

| corbulalbrosu a răspuns:

Menstra proaspata este formata dintr-un amestec de tesuturi, mucoase, resturi de vene si artere si sange prezinta un miros fad, aparte si oarecum specific, dar acest miros poate sa difere de la o zi la alta si de asemenea mirosul poate sa fie diferit de la o femeie la alta. Mirosul poate sa se accentueze in cazul in care eliminarea menstrei se face lent si sa devina chiar neplacut si de-a dreptul urat in cazul in care absorbantul sau tamponul intravaginal nu este schimbat la timp si incepe procesul de descompnere a sangelui din compozitia menstrei.

| deeeaqq a răspuns:

Da, este adevărat.
Amicii tăi nu te-au minţit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...nu EXTREM de urat dar da...destul de naspa.

| Vex a răspuns:

Da,miroase.Nu stiu in cazul altor femeii, dar in cazul meu miroase destul de nasol.