| Bursuku a întrebat:

Fetelor, ciclul vostru/menstruația are miros? A ce miroase, cu ce se aseamănă mirosul? (just curious)happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstra eliminata are un miros aparte, dar care difera de la o femeie la alta. E normal sa existe un vag miros, oarecum mai fad, de sange partial alterat, insa acest aspect nu trebuie sa provoace ingrijorare. Prin schimbarea absorbantului la timp/mai des, chiar daca nu-i nevoie si spalarea zonei vulvare de fiecare data cand este schimbat absorbantul/tamponul, cu apa calduta se indeparteaza orice miros neplacut care s-ar putea forma. Doar o "pasarica" neglijata si neigienizata la timp poate sa emane un miros... fetid.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Miroase a sange! Taie-te la un deget si incearca sa mirosi sangele si vei vedea cum miroase....sangele!

| Delocimportant a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu mai zice asa, ca poate chiar te crede, si isi taie...degetul (ala mai important) laughing)

| io09675 a răspuns:

Da,ciclul fetelor are miros si o stiu de la iubita mea...nu miroase a nimic cunoscut dar cand are infectie miroase urat, iar cand nu are miroase a sange normal pus pe un tampon frumos mirositor...