| rebeccar63 a întrebat:

Fetelor va mai intreb odata mai concret.Am luat postinorul pe 29 august la 10 ore de la contact, si a doua pastila la 12 ore dp prima. Mi, am facut un test de sarcina, a iesit negativ, azi trebuie sa, mi vina ciclul si ma doare putin burta.Am citit pe forumuri ca postionorul poate intarzia sau inainta venirea ciclului.Credeti ca mai este vreo sansa sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| PoOfarina a răspuns:

Sunt aproape sigura ca NU e nicio sansa sa fii insarcinta (99% sigura). E posibil ca postinorul sa actioneze asa la tine, adica sa-ti intarzie menstruatia.
Stai linistita, gandeste`te cat mai putin la acest subiect, pentru ca si stresul poate avea efect negativ asupra organismului tau.

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu mai e sansa!

| CarmenR a răspuns:

Sinceră să fiu nu cred. Dar dacă vrei să te informezi mai bine despre pastila de a doua zi citeşte articolul 10 întrebări şi răspunsuri despre pastila de a doua zi http://www.qbebe.ro/......_a_doua_zi

| rosto a răspuns:

Nu mai sunt sanse, sau daca este vreo sansa, este infima. La unele persoane poate cauza dereglari de ciclu, la altele nu. Eu am luat-o o singura data in viata si nu am avut nicio dereglare. happy

| deee a răspuns:

In ce le mai multe cazuri, postinorul este eficient si "isi face treaba" sa ca nu ai de ce sa te ingrijorezi big grin mai ales ca l`ai luat repede dupa contactul sexualwinking
asa ca stai linistita :*