| κίllą a întrebat:

Fetelor voi ati simtit vreodata, ca v-ati plictisit de prietenul vostru? Eu am patit asta de foarte multe ori, si ne-am despartit, dar apoi mi se facuse foarte dor de el. E cam ciudat sentimentul asta

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da am patit si eu...stiu cum ehee hee. Daca te vezi des cu cineva e normal sa mai apara monotonia, plictiseala, in mod normal daca iubesti cu adevarat o persoana nu te plictisesti de ea, dar totusi se mai intampla.Inainte de a ma desparti de prietenul meu ma cam saturasem de el ca ne vedeam zilnic si parca nu aveam chef de el dar dupa ce ne-am despartit muream de doru lui, imi venea sa il sun si sa ii spun ca mi-e dor de el, ca il iubesc ca vreau sa il vad... din fericire ne-am impacat desi de 3 ori ne-am despartit, pana la urma tot impreuna am ajuns sa fim, e normal intr-o oarecare masura sa mai apara si plictiseala, dar daca se intampla asta, e bine sa faceti lucruri noi si sa nu va vedeti chiar non-stophee hee.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca e din cauza ca am vrea ca totul sa fie perfect si daca nu iese cum vrem ne frustam.
Dragostea nu mai are aceeasi semnificatie pentru toti.

| viatadecacatt a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.simt ca m-am plictisit pana peste cap de el si am momente cand vreau sa ne despartim, dar cand ti-am citit intrebarea m-am razgandit, nu vreau sa mi se faca dor de elsad.

| julieta a răspuns:

Da am simtit si eu asta, cand eram la inceputul relatiei.erau momente cand il vedeam in fiecare zi si ...nu stiam ce sa fac ca sa nu il mai vad asa si sa nu isi de-a seama ca nu vreau. acum totul s-a schimbat, am pus suflet si sentimente la greu am2 happy incat am da orice sa fim mai mereu unu langa altu.au trecut 6 ani de atunci, peste putin timp ne vom muta impreuna, urmeaza nunta s.a...pffff dragostea asta ce face din om big grin!

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Chiar e un sentiment ciudat laughing Asa simteam si eu cand eram cu fostul` laughing Ma plictiseam de el rolling eyes Da` rau de tooooot laughing Si mi-am dat seama ca nu era potrivit pentru minewinking Poate ca nici baiatul asta nu e potrivit pentru tine. Cauta un baiat care sa nu te plictiseasca big hug

Sper ca te-am ajutat :*

| marcelan25 a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti explic, dar cam asa ceva mi s-a intamplat si mie acum 5 luni, ea s-a plictisit de mine si m-a inselat cu altul. Dar eu o iubesc si acum la fel de mult si si-a dat seama ca si ea ma iubeste, iar acum ma tot cauta disperata, ma suna, imi scrie...sad, iar eu nu stiu ce sa fac. Nu sunt inca pregatit sa o iert, o mai las. Asa se intampla, cand il ai langa tine, il parasesti, dupa care simti ca ai facut o greseala si il vrei inapoi. Ar trebui sa-l suni si sa vorbiti. Succes!

| Adyna_2391 a răspuns:

Da, de foarte multe ori am simtit asta.Acum il placeam, apoi ma enerva si nu imi mai placea, iar daca ma desparteam de el imi era greu.Cred ca e ceva specific varstei, poate nu e el marea iubirehappy

| jolie a răspuns:

Stii... e o vorba,, obisnuinta e mai grea decat dragostea,,

| κίllą explică:

Eu eram plictisita de fostii, dar acum vorbesc cu un baiat mai mereu pe mess, si chiar simt ca il iubesc, adica... mi se pare baiatul perfect...ma atrage foarte mult. Nu stiu daca suntem chiar impreuna laughing nu cred. Desi ne spunem,, puiu" sau,, te iubesc" etc. Ceva si mai ciudat laughing

| Green a răspuns:

Da, si eu am patit asta.
mai bine astepti si nu te desparti ca atunci cand iti da un semn ca te iubeste esti in al 9-lea cer. laughing deci, e trecator sentimentul laughing

| ////////////// a răspuns:

O da, cunosc acest sentiment, noi suntem si vrem, asteptam ceva nou si cit mai multa atentie, dar ei nu inteleg si de aceea te plictisesti, m-am intilnit si eu un an jumate si tot cam asa era problema, dar...bafta.

| roxy_9087 a răspuns:

laughing stiu cum e.am fost si eu cu un baiat 4 luni.imi placea enorm da tot la 2 saptamana ne desparteam pentru ca eu eram plictisita de el iar dupa 2 zile iar ne impacam.si asta pentru ca deja eram obisnuita cu el.pana la urma mi-am dat seama ca nu merita sa imi bat joc. ca roata se intoarce, si am hotarat ca mai bine despartitibig grin

| moftuliki a răspuns:

Dap stiu cum e, fff naspa sentimenu nu aveam stare dar imi era rusine sa ma impac el pentru ca nu vroiam sa cedez eu asteptam sa vrea el asta laughing fff ciudat sentiment te cred laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat o singura data, dar ne-am despartit, apoi impacat, si acum, despartit. deaa, ce sa mai facem, lipsa de ocupatie!

| DetkaKaNfEtKa a răspuns:

Am patit si eu asa ceva si dupa ce l-am pierdut mi-am dat sama cit de mult il iubesc... e si normal sa te plictisestide cineva daca stai aproape tot timpul cu el.Eciudat dar ce sa faci? asa e viata