| Florentina666 a întrebat:

Ati simtit vreodata sentimentul ala de "dependenta" de o persoana? Adica daca nu vorbiti macar o data pe zi parca va vine greu, parca ar fi drogul vostru. Pentru cei care ati simtit asta, ce ati facut sa scapati de aceasta dependenta?

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

... nu sunt o inadaptata social, deci nu am cum sa iti dau sfaturi, nu am trecut prin asa ceva.
Aceasta dependenta arata incapabilitatea de a alege si de a sta si a exista in societate. Trebuie sa ai tarie de caracter ca sa existi tu, nu sa fi papusa manipulata a altei persoane.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eu sunt o persoana rationala apabila sa gandeasca singura si sa supravietuiasca pe cont propriu fara sa fiu dependent de o persoana. persoanele ca tine cu asa dependenta irationala sunt incapabile de a se descruca pe cont propriu, trist sa fi carpa unei persoana si starea ta sa depinde de respectiva

| RAY a răspuns:

Logic ca simti asta cand iubesti pe cineva cu adevarat, am sunat-o si mi-a raspuns mama ei mi-a trecut tot cheful m-am pus pe bautura mi-a trecut tot haaaaaaaaaaaaa

| neutrino a răspuns:

Nu am facut nimic in acest sens, ba din contra, am pupat-o si am facut sex impreuna pana cand ne-am saturat unul de celelalt: dupa care a urmat alta relatie, dupa cum este normal.

| LoveSleep a răspuns:

Nimic, de ce ai vrea sa scapi?

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Poti spera doar sa iti treaca. E o stare de indragostita, nu lipsa de judecata.

| PrettyLiar94 a răspuns:

Eu am simtit asta si sincer nu e prea placut.
Ma tot rugam sa scap o data de dependenta de el, dar nu puteam.
Si era aiurea ca el se purta uneori urat cu mine, dar eu nu puteam sa ma despart de el.
Dar cu timpul, m-am plictisit oarecum de rutina si mi-a trecut si depedentalaughing)
Acum ma simt ``libera`` si happy big grin

| deadrose2543 a răspuns:

Crede-ma nu este bine deloc,o sa ajungi sa te simti mizerabil,pentru ca el o sa ajunga sa se comporte urat sau daca o sa faca ceva, mereu vei gasi o scuze ca sa ramai cu el. Crede-ma nu este de bine deloc.
Gandeste-te ca trebuie sa te descurci singura si sa fi independenta, nu sa te schimbi sau sa faci orice pentru o persoana, pentru ca nimeni n-o sa fie langa tine toata viata, oricat de mult ti-ar promite.
Ai grija te tine