| Andreiu68 a întrebat:

Fetelor, voi cum preferati sa fiti abordate de un baiat necunoscut pe Facebook sau in parc? Preferati o metoda clasica: Buna! Eu sunt X, ce faci? Sau : Buna, imi pari o fata simpatica si as vrea sa ne cunoastem, sau altfel? Spun asta ca sa imi fac o idee in mare si dupa sa incep sa abordez fete. Am 20 de ani, nu prea ma pricep la inceput sa abordez, iar dupa e ok.

27 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altfel.
Ai putea să-ți faci o idee și fără să te ghidezi după răspunsurile unor necunoscuți oarecare, majoritatea copii sau virgini la 30 de ani...

| RAY a răspuns:

Asta se numeste hartuire sexuala, stii nu? https://legeaz.net/noul-cod-penal/art-223
nu e frumos sa faci asa ceva, daca aia are iubit sa vezi ce bataie isi iei de la ala de numa a agata nu o sa mai vrei

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Consideri virgini de 30 de ani un esesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu.Newton a murit virgin și cred că suntem amândoi de acord că nu a fost un eșec.
Diferența e că el a realizat ceva și tu nu.Nimic remarcabil.
La tine e doar lipsă de încredere.E trist.Nu-i consider eșecuri, doar ratați.Și nu pe toți, un călugăr care se abține că așa vrea el nu intră în niciun caz în categoria asta.Dar la majoritatea nu e o alegere.Nu e ca și cum ar fi Feți-Frumoși și au ei ambiția astă să rămână virgini.E doar neputință. Trist și patetic.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Consideri ratat un om care nu crede in alti oamenii, nu prea are logica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu Ray.Nu consider un astfel de om ratat.Ar însemna să mă consider și pe mine așa.Dar depinde și de motivele care te fac să ajungi așa. Oricum, nu asta e ideea.N-ai nevoie de încredere ca să faci sex.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

A face sex se rezolva usor, a gasi un om de incredere e ceva extrem de greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu vrei să vorbim și despre seriale? Oricum deviezi cu totul de la subiect. Dacă e atât de simplu, ce mai aștepți? Nu spun că n-ar fi simplu, dar pentru tine și restul ca tine e ceva destul de dificil.
Nu vorbeam despre cât de ușor e să găsești persoane de încredere.Era vorba despre virginitate și cum tu ai început discuția, nu văd de ce nu ai destul tupeu s-o continui.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am continuat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Și te mai întrebi de ce ești virgin laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu spun că n-ar fi simplu, dar pentru tine și restul ca tine e ceva destul de dificil.
pentru ca vrajeala sufletul conteaza e o ipocrizie feminima de asta,nici una nu te vrea pentru sufletul din tine, faza e ca nu am chef de hiv, eram doar curios cum gandesti nu vorbeam despre mine, eu nu voi iubi femeia niciodata am jurat pe toti sfinti, nu am de gand sa imi petrec viata cu diavolul stau departe de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mda,pentru că sufletul face sex. Uitasem asta.
Nu, știu, vorbeai în general, în niciun caz despre tine.Nici nu știu de ce am luat în calcul posibilitatea asta.
Există aventuri, există relații cu beneficii, există multe variante.
Și iar aduci în discuție iubirea, care n-are nici cea mai mică legătură.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot de acelasi draci dai indiferent ce alegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da,un orgasm sau mai multe. Înfiorător.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Deja exista roboti sexuali care provoaca orgasme mult mai intense, in viitor roboti vor avea inteligenta artificiala mult mai avansata, plus realitatea virtuala care vine rapid din urma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da,știu,adevărul doare.Am tendința să uit asta.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce adevar, eu astept acel moment cand tehnologia va fi o parte din mine si invers,roboti vor fi fideli,sinceri, fix ceea ce visam mereu, va fi o lume perfecta, o lume a fericiri, un fel de rai/paradis fara durere, suferinta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Fără durere nu poți cunoaște fericirea.
Sună la fel de patetic ca tot ce ai zis tu până acum, dar măcar eu am dreptate.
Și, ca ultim lucru, vorbeam de sex.Atât.Mai ai puțin și îmi vorbești de nuntă și copii.Renunță când devii absurd.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu adevarul doare si ce presupune el doare,in termeni ai evolutiei cel care nu se reproduce e un esesc al naturi,sa spun asa, eu cum nu mam reprodus pot fi numit asa, desi natura nu are un scop, sens, asa pot fi numiti si cei paralizati, handicapati ajungem la ideologia nazista

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fericirea o poti cunoaste si in lipsa dureri nu au legatura

| Eduard196 a răspuns:

Te uiti la cea care iti place pana se uita si ea la tine apoi ii zambesti. Daca si ea zambeste mergi si o bagi in seama. Dar sa mentii privirea in ochii persoanei

| Andreiu68 explică (pentru anonim_4396):

laughing) cam ai dreptate, Na voiam sa ma sfatuiesc asa cum o fac cu prietenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreiu68):

Știu că am.
Sfaturile primite de la ceilalți sunt în general proaste pentru că puțini sunt cu adevărat interesați să-ți dea un sfat care să te ajute cu ceva.

| Romanul86 a răspuns:

Nu cred că merge dacă îi spui că vrei să o cunoști trebuie să discuți cu ele detașat. Aplică metoda: îi arăți că îți place de ea apoi o ignori.

| Romanul86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Există un timp când un om nu trebuie să mai fie virgin? A, da e o nouă cultură sau aculturație în care e o rușine să fi virgin.

Mai demult era o rușine să nu fi însurat. Se schimbă vremurile.

I. Creangă zicea: Până la 20 de ani te însori tu, până la 25 de ani te însoară prieteni, pâna la 30 te însoară o babă și de la 30 te mai însoară dracul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fi prea siropos, lingusitor.lucreaza mai mult la sarm si carismã. Conteazã cum o spui nu ce, si cât spui.

| username1053847 a răspuns:

Sa iti intre bine asta in cap: fetele se indragostesc mai greu decat baietii.
Nu o aborda ca si cum vrei sa fii cu ea. Si nu-i zici ca e simpatica, frumoasa si tampenii d-astea.