| Rodriguez1995 a întrebat:

Fetelor, voi obișnuiți să-i gătiți partenerului vostru? Dacă partenerul v-ar spune că de acum încolo vrea să-i faceți de mâncare în fiecare zi, iar o dată pe săptămână și o prăjitură de casă...Ce ați face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ce ati face?"
Pai, as face ciorba de perisoare si snitele din piept de pui cu piure de cartofi si salata de varza. Dulce-as face papanasi.winking

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu gatesc. Nu sotului meu, ci noua. Uneori singura, alteori alaturi de el. Atata timp cat sunt majora si am discernamant, partenerul meu nu poate sa imi ordone ce sa fac. Daca as fi avut vreodata un partener capabil de asa ceva, ne-am fi despartit mult inainte sa ajunge la problema gatitului

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu i-am gătit niciodată partenerului meu sau altcuiva, el îmi mai găteşte câteodată, deoarece îi place să experimenteze noi feluri culinare.

| Rodriguez1995 explică (pentru Necunoscut112):

Și nu te-ar interesa să-ți surprinzi partenerul cu o mâncare, măcar așa...din bun simț, curiozitate și din dovadă de iubire?
Tu pui doar pe sex accent și atât într-o relație, nimic altceva?
De exemplu, eu daca-ș fi femeie și aș avea o relație cu un bărbat pe care chiar îl iubesc mi-ar face mie plăcere să-i gătesc și să-i calc hainele ca femeie, fără să-mi spună el lucrurile astea, deoarece eu susțin zicala că drumul către inima unui bărbat trece prin stomac.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Rodriguez1995):

Dacă am locui împreună, probabil aş face şi câte ceva de mâncare. Taică-miu are 60 de ani şi îşi calcă singur cămăşile. Nu ai mâini să ţi pe calci singur? Atât timp cât femeia are şi job, de ce ar trebui să îşi calce ei hainele, şi pe ale bărbatului, să facă şi mâncare? Rolul femeii în societate s-a schimbat de mult, ai cam rămas în urmă. Atât timp cât femeia munceşte cot la cot cu tine şi aduce bani în casă, muncile gospodăreşti le faceţi împreună.

| Rodriguez1995 explică (pentru Necunoscut112):

Îi clar...Se văd consecințele promovării și susținerii drepturilor femeii de către bărbații care poartă lesă la gât...
Draga mea, te-am ginit: ești genul de femeie pe care eu o detest, căreia îi face foarte mare plăcere să-și facă unghiile, să se machieze, care își face patul după ce-și bea cafeaua și căreia îi face plăcere să petreacă mult timp în afara casei, căreia nu-i place să stea prea mult în casă, pentru care, casa nu este decât locul unde te culci după ceva ore de *viață* după ce ieși de la muncă...
Bag mâna în foc că dacă-ți spune gagiu-tău într-o dimineață să-i faci două ochiuri, te sinucizi la felul în care vezi tu o relație.
A fi femeie independentă nu înseamnă să-l neglijezi pe partener și să nu-ți pese de el, dacă a mâncat azi sau ce a mâncat etc. și faptul că ai un loc de muncă nu te scutește de îndeplinirea atribuțiilor de femeie în casă. O femeie trebuie să fie doamnă în societate, gospodină în bucătărie și obraznică în pat dar tu ai omis al doilea aspect de mult, lucru care te va face să-ți fie greu tare mai târziu, când vei decide să-ți întemeiezi o familie și să fii mamă happy

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Rodriguez1995):

Astea sunt conceptiile tale, invechite, de altfel. Aşa cum deteşti tu femeile ca mine, independente și muncitoare, aşa urăsc şi eu bărbaţii ca tine. Dacă am job şi eu şi bărbatul, treburile din casă le facem împreună. Dacă vin la ora 19.00 acasă doar nu stau până la 23.00 să bucataresc pentru bărbat. Aşa cum pot să stau şi eu, care sunt mare gurmandă, fără mancare gătită zilnic, aşa poate sta şi bărbatul. Tipul ăla de femeie care îţi face toate bunătătile îl obţii doar dacă tu câştigi suficient de mult încât să o ţii acasă, să nu aibă job şi să îi dai şi ei pentru treburile pe care le face în casă măcar un minim pe economie, să aibă şi ea un leu când îşi doreşte ceva. Ai dracu, voi vreţi şi gospodine, şi sa arate bine, şi job bun, şi să fie mare doamnă în societate, dar majoritatea sunteţi nişte ţărani infecți de care nicio femeie nu are nevoie cu adevărat, dar de! Unora le e frică de singurătate, şi acceptă şi un jeg lângă ele.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Adica nu stii sa faci nimic. Cine-i prost sa te tina pe tine? happy Asa femeie puturoasa n-am vazut in viata mea, cica nu gatesti defel.

| Cigarettă a răspuns:

Da, gătesc. Nu neapărat lui, deoarece mâncăm împreună.
El nu îți poate "ordona" să îi gătești. Nu ești sluga lui, ci partenera lui. Dacă îi e foame și tu nu ai "chef " să-i faci să mănânce, nu crezi că își poate face și singur? Sau să faci tu de mâncare când el e "obosit" și vice-versa?