| ingerassecret a întrebat:

Fostul meu prieten continua sa se poarte in continuare frumos cu mine,ma baga in seama mereu pe mess, afara se pune numai langa mine, se baga in seama cu mine cu diverse motive.Astazi cand am iesit pe afara era decat el si am stat putin de vorba cu el si mi-a zis "nu ma pupi si pe mine pe obraz?" si cand am dat sa il pup a intors obrazu si era sa il nimeresc pe gura.
O prietena de a mea l-a intrebat mai devreme daca ar vrea sa mai stea cu mine si el a spus"nu".
Eu numai inteleg de ce mai face gesturile astea cu mine daca tot nu vrea sa mai fie cu mine sad?
Voi ce credeti? avem o saptamana de cand numai suntem impreuna(tin sa mentionez ca mai aveam putin si faceam 2 ani de relatie, daca era sa nu ne despartim).
Voi ce parere aveti?
Ce sa mai inteleg? sad

9 răspunsuri:
| Oanna07 a răspuns:

Le face 100% din plictiseala sau pur si simplu vrea sa ramaneti prieteni. Daca vroia sa fie cu tine iti spunea, nu e mare schema.

| neutrino a răspuns:

Relatiile trecute asa trebuie sa ramana. Este alegerea ta daca doresti sa mergi inainte sau inapoi.

| Cristiann25 a răspuns:

Si tu crezi ca i-ar spune prietenei tale daca vrea sau nu sa mai fie cu tine? Bineinteles ca nu, asa as proceda si eu.Ce treaba are prietena iubitei cu noi? Eu zic sa-l intrebi chiar tu daca ai mai mult curaj decat el ca e clar ca inca mai simte ceva, 2 ani nu se sterg DELOC usor! O vorbeste cineva care stie si a trecut poate prin asta.Nu pierd timpul, te pup!

| Aimèeeee a răspuns:

Baietilor le e teama sa isi arate sentimentele. Vorbeste cu el, daca nu e comunicare atunci nu e nimic. Prin gesturile care le face iti arata pur si simplu ca ai insemnat ceva pentru el si ca nu vrea sa te uite. Probabil exista si o impacare dar mai vrea sa te tina asa pe jar. Pupici :*

| NoNameexd a răspuns:

Exact așa am pățit și eu, ca și tine.Nu știi ce vrea,îți dă semne că te-ar vrea înapoi,dar dacă-l întrebi,spune"NU".Îți zic ceva,orgoliul lui e prea mare,crede-mă,dar trebuie să fi suficient de deșteaptă să-l lași așa.El probabil așteaptă să faci primul pas, dar tot "NU" ar spune, pentru că ar fi prea mândru de el să recunoască, doar e "băjat". Lasă trecutul în spate, că n-are rost să recitești vechile capitole din viața ta.Totul într-un final va fi bine, iar dacă nu, înseamnă că nu e finalul.Baftă!:*

| dragutzairina a răspuns:

Pai parerea mea este ca el inca simte ceva pentru tine big grin dar ori nu stie cum sa iti spuna ori ii este teama ca l-ai respingesad. Daca mai simti ceva pentru el cel mai bine este sa vorbiti si la lamuriti lucrurile. Cine stie poate v-ati certat dintr- chestie banala sau care s-ar putea reparahappy big grin Iar lui din cate ai povestit ii cam este dor de tine si cam ''ti-o arata'' doar ca el asteapta ca si tu sa ii arati ca iti este dor de el si ca vrei sa va impacati si a spus ca nu mai vrea sa stea cu tine pentru ca a simtit ca il ''respingi'', ca nu rapunzi ''gesturilor '' luibig grin Ar trebui sa vorbiti! Cred ca v-ar putea ajuta mult! chiar daca nu reusti sa va impacati...sad o sa va ajute sufleteste cat de cathappy Sper ca te-am ajutat! fundita?puppy dog eyes happy big grin Pup pa!big grin

| AlexandraPreda a răspuns:

Pot sa fie doua variante din punctul meu de vedere:
1.El mai tine la tine dar nu i-a zis acelei fete ca sa nu-ti zica tie. Poate nu i-a zis ca te mai place ca sa-ti puna rabdarea la incercare.
2. Poate nu mai are sentimente pentru tine si face toate astea in gluma ca sa vada cum reactionezi.

| UTB a răspuns:

Te iubeste happy inca nu s a dezobisnuit. mai devreme sau mai tarziu va impacatihappy

| AndreiGSQ a răspuns:

Daca a spus ca nu, inseamna ca nu mai simte nimic pentru tine.
Ceea ce face el si tu nu-ti poti explica sub nici o forma, se poate numi, in cercurile noastre, buna crestere!