| beib93 a întrebat:

FUNDA! care e diferenta dintre "masaj de relaxare" si "masaj pasional"? fiti expliciti va rog. ce cuprinde fiecare, ce le diferentiaza?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Masajul de relaxare are drept scop relaxarea muschilor,in timp ce masajul pasional are ca scop excitarea intregului organism.
Rezultatul masajului de relaxare este o stare de bine,de prospetime si odihna.
Rezultatul masajului pasional este starea premergatoare sexului.
Pentru amanunte,ar fi bine sa cauti pe Google, pe TPU intra si copii si au idei destule, fara sa le mai dam si noi!

| ghiCIne a răspuns:

Eh, masajul de relaxare e pentru cei obositi sau care au dureri de spate, iar cel pasional e de placere, e vorba de afectiune fata de iubit/iubita.tongue

| beib93 explică (pentru ghiCIne):

Ce cuprinde masajul pasional? ce fel de atingeri? nu stiu, fii mai explicit/a te rog mult!

| ghiCIne a răspuns (pentru beib93):

Poti incepe cu umerii, gatul pana pe spate, sa-i treci mana prin par. Cam asta ar fi.